Ale jazda! Mecz siatkarski na największym stadionie w Polsce? Reprezentacja Polski gająca przed 60-tysięczną publicznością? Czy to marzenie? Okazuje się, że nie. Takie bowiem plany ma prezes polskiej federacji siatkarskiej! Wyróżnikiem mistrzostw świata siatkarzy, które zorganizowane zostaną w Polsce w 2014 roku, ma być mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie. – Czy się tam odbędzie, zależy tylko od nas – zaznaczył prezes Mirosław Przedpełski.

– Nikt nam tego nie zabroni. Ze strony Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) też nie powinno być problemu. Trzeba wynająć stadion i zorganizować to przedsięwzięcie, na które złoży się ceremonia otwarcia turnieju i inauguracyjny mecz. To kwestia naszej decyzji i wsparcia ze strony miasta Warszawy, bowiem chcemy w czasie mistrzostw zorganizować tu także kongres FIVB, co oznacza dwa znaczące wydarzenia. Wcześniej rozważaliśmy rozegranie na tej arenie spotkania Ligi Światowej, ale zrezygnowaliśmy, aby nie spalić tematu – powiedział Przedpełski.

Niewykluczone, że na tym samym obiekcie mógłby odbyć się także finał MŚ. – Będziemy jeszcze o tym rozmawiać z przedstawicielami Katowic – dodał.