11 edycja legendarnych Red Bull Rampage

Legendarne zawody rowerowe Red Bull Rampage uznawane są za jeden z najtrudniejszych konkursów świata, a startują w nich najlepsi sportowcy dyscypliny MTB.

1
7133

Legendarne zawody rowerowe Red Bull Rampage uznawane są za jeden z najtrudniejszych konkursów świata, a startują w nich najlepsi sportowcy dyscypliny MTB. Red Bull Rampage to dla zawodników MTB prawdziwy sprawdzian umiejętności i odporności psychicznej. Rywalizacja odbywa się w wyjątkowo trudnym terenie, a zwycięstwo w tych zawodach uważane jest za najcenniejsze trofeum w świecie freeride mountain bikingu. Relacja na żywo już w najbliższy piątek 14.10. o godzinie 18:30 tylko na Red Bull TV.

11. edycja Red Bull Rampage rozegra się 14 października w zupełniej nowej lokalizacji – w pobliżu miejscowości Virgin w amerykańskim stanie Utah. Nowe miejsce i odświeżony format zawodów zapewnią elitarnej grupie 21 zawodników czystą kartę. Każdy z nich będzie mógł własnoręcznie, bez pomocy maszyn, przygotować indywidualną, niepowtarzalną trasę zjazdu ze szczytu góry. W tym roku riderzy wraz dwoma pomocnikami pojawili się na miejscu dziewięć dni przez konkursem, co pozwoliło im odpowiednio się przygotować do startu i opracowania jego taktyki.

Red Bull Rampage łączy w sobie wszystkie dyscypliny MTB, dzięki czemu gromadzi w jednym miejscu reprezentantów sportów takich jak slopestyle, downhill czy freeride. Każdy z zawodników będzie musiał wykazać się niezwykłą wszechstronnością podczas niemal pionowego zjazdu z piaskowych grzbietów górskich w pobliżu Virgin w stanie Utah. Na liście 21 startujących zawodników znalazło się 12 automatycznie zakwalifikowanych riderów z zeszłego roku oraz 9 zaproszonych uczestników z „dziką kartą”. Na swoją szasnę czekać będzie także 5 zawodników rezerwowych, którzy wkroczą do akcji, jeśli któryś z riderów nie będzie w stanie wziąć udziału w zawodach.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.