Bayern Monachium pokonał Wolfsburg 6:0 i zapewnił sobie piąty z rzędu tytuł mistrza Niemiec. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, który w tym sezonie ma na liczniku już 27 bramek!

Wobec niespodziewanego remisu RB Lipsk stawka była znana już przed początkiem meczu. Piłkarze Carlo Ancelottiego potraktowali gospodarzy bez litości, niezwykle efektownie zapewniając sobie kolejną obronę tytułu.

Strzelanie rozpoczął po niespełna 20 minutach gry Alaba. Polak jeszcze przed przerwą dwukrotnie podwyższał prowadzenie Bayernu, na 2:0 i 3:0. W tym sezonie Lewandowski ma na koncie już 27 goli. W drużynie rywali od początku meczu grał Jakub Błaszczykowski, ale choć był aktywny, jego zespół nie był w stanie zatrzymać monachijczyków.

Bayern po przerwie dalej demolował rywali i gospodarze zainkasowali kolejne trzy gole zdobyte przez Robbena, Muellera i Kimmicha. Kolejny tytuł mistrzów Niemiec został przypieczętowany w świetnym stylu.