źródło: youtube/facebook

W mediolańskim Chellengerze zadebiutował legendarny, były obrońca AC Milan i reprezentacji Włoch, 49-letni Paolo Maldini. Włoch poległ w meczu przeciwko Polakowi. Para Maldini – Stefano Landonino przegrała 1:6, 1:6 z duetem Tomasz Bednarek – David Pel. Wynik nie odzwierciedlał w pełni postawy byłego piłkarza, który w pierwszym oficjalnym występie spisał się bardzo przyzwoicie. 

Były obrońca AC Milan, który jest ikoną mediolańskiego klubu postanowił związać się z tenisem. O debiucie legendarnego reprezentanta Włoch mówił zarówno świat piłki jak i tenisa. Maldini od kilku lat regularnie trenuje na korcie.

Dzięki zwycięstwu w niewielkim turnieju preeliminacyjnym do mediolańskiego Chellengera otrzymał od organizatorów dziką kartę.

W pierwszym występie Maldiniemu partnerował jego trener Stefanio Landonio, po drugiej stronie sitaki znalazł się nasz rodak Tomasz Bednarek i Holender David Pel. Skazywany od początku na porażkę włoski duet, co prawda przegrał, ale zaprezentował się godnie i z placu boju, obaj panowie mogli zejść z podniesionymi głowami.

Na trybunach pojawił się przyjaciel Maldiniego z czasów gry w Milanie Clarence Seedorf.

https://twitter.com/TennisDavidPel/status/879741816182059008

Źródła: sport.pl, wolnosc24.pl