Dziś nie wszystko zależy od nas. Nawet zwycięstwo z Anglikami może nie dać nam awansu, jednak nie może to być wymówka. Polacy muszą dziś pokazać, że poprzednie mecze były nieszczęśliwymi splotami wydarzeń.

Już o godzinie 20:45 rozpocznie się ostatni w fazie grupowej mecz reprezentacji Polski. Po porażce ze Słowacją i remisie ze Szwedami, szanse Polaków na awans do fazy pucharowej są matematyczne, jednak jak mawiał śp. trener Górski „dopóki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć”.

Na relację z meczu, wprost ze stadionu Kolporter Arena Kielce, zaprasza Marcin Jan Orlowski.

90:00
Koniec! Sędzia główny tego meczu gwiżdże po raz ostatni dla Polaków w tym turnieju.
Piłkarze i trener Marcin Dorna mają o czym myśleć, bo ich występ wpisuje się w tradycję turniejów seniorskich 2002, 2006 czy też 2008.
Jeden remis w 3 meczach i to wywalczony rzutem karnym w ostatnich sekundach. Nie tak Mistrzostwa Europy U21 wyobrażali sobie kibice.

85:00
Przykro to mówić, ale to spotkanie pokazuje miejsce w szeregu polskiej piłki młodzieżowej do angielskiej. Przez prawie całe spotkanie Polacy dwa razy zagrozili bramce gości. Anglicy kilkunastokrotnie uderzali na bramkę, stwarzali sobie dogodne sytuacje i obnażali Polską defensywę.

81:57
0:3! Baker celnie z 11 metra.

81:20
Rzut karny dla Anglii. Rajd w polu karnym Abrahama kończy się faulem. Bednarek opuszcza boisko z czerwoną kartką.

77:40
Żółta kartka dla Jana Bednarka. Dyskusje z sędzią w tym meczu są kompletnie bezsensowne i pokazują słabość polskich piłkarzy.

73:30
Pierwsze przebudzenie podopiecznych Marcina Dorny w drugiej połowie. Świetny przerzut Mariusza Stępińskiego do Frankowskiego, ten zwodem minął obrońcę i uderzył po długim słupku. Brakowało na prawdę kilku centymetrów.

71:50
Kolejna roszada w naszym składzie. Tym razem boisko opuścił Dawid Kownacki, a w jego miejsce pojawił się Mariusz Stępiński.

68:10
0:2! To jest już koniec marzeń Polaków o dobrym wyniku.
Niewykorzystane akcje lubią się mścić. Najpierw to biało-czerwoni mieli swoją okazję, jednak przez niezdarność nie doszło nawet do strzału. Piłka szybko przechwycona przez Anglików, którzy wyprowadzają kontratak i Murphy pakuje piłkę do pustej bramki.

65:30
Na boisku pojawia się Jarosław Niezgoda, który zastępuje napastnika Piątka.

65:00
Już ponad godzina gry za nami, a w zasadzie kibicowskiej „męczarni”. Polacy od początku spotkania wyglądają tak, jakby jeszcze w szatni pożegnali się z turniejem. W drugiej połowie ani razu nie zagrozili jeszcze bramkarzowi przyjezdnych.

50:00
Obiektywnie trzeba przyznać, że pierwsze 5 minut drugiej połowy, było po prostu nudne. Żadna z drużyn nie stworzyła nawet zalążka akcji podbramkowej.

45:00
Gwizdek sędziego rozpoczyna drugą połowę. Prawdopodobnie ostatnią w wykonaniu orłów Dorny na Mistrzostwach Europy U21.
Jedna zmiana w naszej kadrze. Z boiska szedł Moneta, a w jego miejsce pojawił się Patryk Lipski.

W przerwie:
Na wczorajszej przedmeczowej konferencji trener Dorna i dwaj obecni tam piłkarze zapowiadali – damy z siebie wszystko. Jak na razie nie widzę tego na boisku. Polacy są niczym trampkarze zestawieni w sparingu z dorosłym zespołem wyższej półki.
Nie funkcjonuje kompletnie żadna strefa boiska. Jeśli już dochodzi do ataków to są to bardziej kwestie przypadkowych błędów Anglików, niż dobrej, składnej wymiany pomiędzy biało-czerwonymi.

45:00
Koniec pierwszej połowy! Schodzimy do szatni z wynikiem 0:1. Goście z Wysp Brytyjskich są w tym meczu po prostu lepsi.
W drugim meczu Słowacy prowadzą ze Szwedami 2:0.

43:00
Dwie minuty pozostały do końca pierwszej połowy. Jak na razie jednak to Anglicy są zdecydowanie dominującą stroną. Grają bardzo mądry, dorosły futbol przeciwko któremu Polacy zestawiają chaos i brak determinacji.

31:55
Kolejny rzut rożny i kolejne zagrożenie pod Polską bramką. Anglicy z ogromną łatwością wchodzą w nasze pole karne i znajdują dogodne pozycje do oddania strzałów.

25:35
Jak na razie jest to mecz środkowej części boiska. Anglicy prowadzą i nie kwapią się do nasilenia ataków, a Polacy jak na razie w starciach 1 na 1 kompletnie bezsilni.
W drugi meczu Słowacja prowadzi 1:0 ze Szwecją, co tym bardziej utrudnia nam sytuację.

17:30
Od momentu strzelenia bramki Anglicy spuścili z tonu i starają się spokojnie kontrolować poczynania na boisku. Pomimo, że dla Polaków jest to mecz o wszystko w turnieju, to jak na razie w ich postawie tego nie widać.

8:40
Pierwsza groźna akcja polskiej drużyny. Najpierw skutecznie prawą stroną przedzierał się Frankowski, później do piłki doszedł Kowanacki, ale nie potrafił skierować piłki do siatki.

5:44
Nie minęło więcej niż 60 sekund, a Wrąbel już musi wyciągać piłkę z siatki. Strzelcem bramki Gray, który idealnie trafił po strzale z dystansu.

04:15
Pierwsze zagrożenie pod polską bramką. Kolejne trzy rzuty rożne, za każdym razem kończone strzałem anglika. Jak na razie to przyjezdni weszli lepiej w to spotkanie.