Dziś nie wszystko zależy od nas. Nawet zwycięstwo z Anglikami może nie dać nam awansu, jednak nie może to być wymówka. Polacy muszą dziś pokazać, że poprzednie mecze były nieszczęśliwymi splotami wydarzeń.

Już o godzinie 20:45 rozpocznie się ostatni w fazie grupowej mecz reprezentacji Polski. Po porażce ze Słowacją i remisie ze Szwedami, szanse Polaków na awans do fazy pucharowej są matematyczne, jednak jak mawiał śp. trener Górski „dopóki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć”.

Na relację z meczu, wprost ze stadionu Kolporter Arena Kielce, zaprasza Marcin Jan Orlowski.

90:00
Koniec! Sędzia główny tego meczu gwiżdże po raz ostatni dla Polaków w tym turnieju.
Piłkarze i trener Marcin Dorna mają o czym myśleć, bo ich występ wpisuje się w tradycję turniejów seniorskich 2002, 2006 czy też 2008.
Jeden remis w 3 meczach i to wywalczony rzutem karnym w ostatnich sekundach. Nie tak Mistrzostwa Europy U21 wyobrażali sobie kibice.

85:00
Przykro to mówić, ale to spotkanie pokazuje miejsce w szeregu polskiej piłki młodzieżowej do angielskiej. Przez prawie całe spotkanie Polacy dwa razy zagrozili bramce gości. Anglicy kilkunastokrotnie uderzali na bramkę, stwarzali sobie dogodne sytuacje i obnażali Polską defensywę.

81:57
0:3! Baker celnie z 11 metra.

81:20
Rzut karny dla Anglii. Rajd w polu karnym Abrahama kończy się faulem. Bednarek opuszcza boisko z czerwoną kartką.

77:40
Żółta kartka dla Jana Bednarka. Dyskusje z sędzią w tym meczu są kompletnie bezsensowne i pokazują słabość polskich piłkarzy.

73:30
Pierwsze przebudzenie podopiecznych Marcina Dorny w drugiej połowie. Świetny przerzut Mariusza Stępińskiego do Frankowskiego, ten zwodem minął obrońcę i uderzył po długim słupku. Brakowało na prawdę kilku centymetrów.

71:50
Kolejna roszada w naszym składzie. Tym razem boisko opuścił Dawid Kownacki, a w jego miejsce pojawił się Mariusz Stępiński.

68:10
0:2! To jest już koniec marzeń Polaków o dobrym wyniku.
Niewykorzystane akcje lubią się mścić. Najpierw to biało-czerwoni mieli swoją okazję, jednak przez niezdarność nie doszło nawet do strzału. Piłka szybko przechwycona przez Anglików, którzy wyprowadzają kontratak i Murphy pakuje piłkę do pustej bramki.

65:30
Na boisku pojawia się Jarosław Niezgoda, który zastępuje napastnika Piątka.

65:00
Już ponad godzina gry za nami, a w zasadzie kibicowskiej „męczarni”. Polacy od początku spotkania wyglądają tak, jakby jeszcze w szatni pożegnali się z turniejem. W drugiej połowie ani razu nie zagrozili jeszcze bramkarzowi przyjezdnych.

50:00
Obiektywnie trzeba przyznać, że pierwsze 5 minut drugiej połowy, było po prostu nudne. Żadna z drużyn nie stworzyła nawet zalążka akcji podbramkowej.

45:00
Gwizdek sędziego rozpoczyna drugą połowę. Prawdopodobnie ostatnią w wykonaniu orłów Dorny na Mistrzostwach Europy U21.
Jedna zmiana w naszej kadrze. Z boiska szedł Moneta, a w jego miejsce pojawił się Patryk Lipski.

W przerwie:
Na wczorajszej przedmeczowej konferencji trener Dorna i dwaj obecni tam piłkarze zapowiadali – damy z siebie wszystko. Jak na razie nie widzę tego na boisku. Polacy są niczym trampkarze zestawieni w sparingu z dorosłym zespołem wyższej półki.
Nie funkcjonuje kompletnie żadna strefa boiska. Jeśli już dochodzi do ataków to są to bardziej kwestie przypadkowych błędów Anglików, niż dobrej, składnej wymiany pomiędzy biało-czerwonymi.

45:00
Koniec pierwszej połowy! Schodzimy do szatni z wynikiem 0:1. Goście z Wysp Brytyjskich są w tym meczu po prostu lepsi.
W drugim meczu Słowacy prowadzą ze Szwedami 2:0.

43:00
Dwie minuty pozostały do końca pierwszej połowy. Jak na razie jednak to Anglicy są zdecydowanie dominującą stroną. Grają bardzo mądry, dorosły futbol przeciwko któremu Polacy zestawiają chaos i brak determinacji.

31:55
Kolejny rzut rożny i kolejne zagrożenie pod Polską bramką. Anglicy z ogromną łatwością wchodzą w nasze pole karne i znajdują dogodne pozycje do oddania strzałów.

25:35
Jak na razie jest to mecz środkowej części boiska. Anglicy prowadzą i nie kwapią się do nasilenia ataków, a Polacy jak na razie w starciach 1 na 1 kompletnie bezsilni.
W drugi meczu Słowacja prowadzi 1:0 ze Szwecją, co tym bardziej utrudnia nam sytuację.

17:30
Od momentu strzelenia bramki Anglicy spuścili z tonu i starają się spokojnie kontrolować poczynania na boisku. Pomimo, że dla Polaków jest to mecz o wszystko w turnieju, to jak na razie w ich postawie tego nie widać.

8:40
Pierwsza groźna akcja polskiej drużyny. Najpierw skutecznie prawą stroną przedzierał się Frankowski, później do piłki doszedł Kowanacki, ale nie potrafił skierować piłki do siatki.

5:44
Nie minęło więcej niż 60 sekund, a Wrąbel już musi wyciągać piłkę z siatki. Strzelcem bramki Gray, który idealnie trafił po strzale z dystansu.

04:15
Pierwsze zagrożenie pod polską bramką. Kolejne trzy rzuty rożne, za każdym razem kończone strzałem anglika. Jak na razie to przyjezdni weszli lepiej w to spotkanie.

00:00
Pierwszy gwizdek sędziego Lechnera i zaczynamy!

Do gry trener Marcin Dorna desygnował:
12. Jakub Wrąbel, 2. Paweł Jaroszyński, 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 7. Karol Linetty, 8. Radosław Murawski, 11. Przemysław Frankowski, 13. Łukasz Moneta, 14. Dawid Kownacki, 15. Jarosław Jach, 16. Krzysztof Piątek

Zespół Anglii wybiegnie w następującym składzie:
1. Jordan Pickford, 2. Mason Holgate, 3. Ben Chilwell, 4. Nathaniel Chalobah, 5. Calum Chambers, 7. Demarai Gray, 8. James Ward-Prowse, 10. Lewis Baker, 11. Nathan Redmond, 15. John Swift, 23. Alfie Mawson

4 KOMENTARZE

  1. Marnie to wyglądało wygląda. Jestem ciekaw, czy którykolwiek z naszych trenerów, na czele z Nawałką, po tym meczu wyciągnie jakieś wnioski odnośnie metod szkolenia. Bo obserwując grę obu drużyn widać wyraźnie, że Anglicy stosują jakieś inne metody. Gra naszego zespołu, zresztą seniorów też, polega na jak najszybszym pozbywaniu się piłki, co do perfekcji doprowadził Nawałka. Tymczasem Anglik potrafi prowadzić piłkę przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt metrów, omijając naszych zawodników. W ten sposób zdobywają przewagę liczebną i stwarzają sytuacje strzeleckie. Nasi tak nie potrafią i przeciwnik natychmiast im piłkę odbiera, gdy próbują. Gdzie te czasy kiedy Deyna trzymał piłkę przy nodze tak długo jak chciał i podawał ją komu chciał. Drugim elementem jest to, że są to wszyscy absolwenci gimnazjów. Anglicy kończą szkoły, gdzie uczą natychmiastowego podejmowania i wykonywania podjętych decyzji. W naszych szkołach delikwent dostaje test i zamiast rozwiązywać problem, zaczyna się zastanawiać, którą odpowiedź wybrać. Zajmuje mu to dużo czasu, zaczyna zerkać do kolegów i nie wie, co zrobić, a jak już podejmie decyzję, to mija sporo czasu. I dokładnie tak samo zachowują się potem na boisku, bo mają to zaszczepione w szkole. Trzeba zmienić nasze szkolnictwo oraz metody treningowe piłkarzy, jeśli chcemy mieć następców Lewandowskiego.

    • Mamy za mało multi-kulti w drużynie dlatego przegrywamy. Najlepsze drużyny świata są multi-kulti np. Niemcy czy Portugalia. W Portugalii dodatkowo jest gej Ronaldo. A u nas kto jest gejem?

Comments are closed.