Rajd Sardynii, który potrwa do niedzieli 11 czerwca, jest ostatnim przystankiem WRC przed Rajdem Polski (29 czerwca – 2 lipca). W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Sebastien Ogier, ale ściga go Francuz Thierry Neuville. Walka o prymat w WRC jest w tym sezonie bardzo emocjonująca. Jak będzie wyglądać kolejność w „generalce”, gdy kierowcy pojawią się w Mikołajkach? Transmisje Rajdu Sardynii i całego cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata (w tym Rajdu Polski) można śledzić na bezpłatnej platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). W sobotę, o godz. 14:50, kibice zobaczą relację na żywo z 13. odcinka specjalnego, a codziennie o 22:00 podsumowania i skróty wydarzeń. Ekspertem Red Bull TV podczas Rajdu Sardynii jest były kierowca Formuły 1 Mark Webber.

Cztery pierwsze rajdy obecnego sezonu wygrało czterech różnych kierowców. Dorobek triumfów powiększyli potem Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC) i Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC). To właśnie pomiędzy Belgiem i Francuzem toczy się teraz batalia o pierwsze miejsce w cyklu. Dzielą ich 22 punkty i obaj na Sardynię przyjechali jako główni faworyci do zwycięstwa.

Reklama / Advertisment

Ogier zdaje sobie sprawę, że Sardynia to test bardzo wymagający. Kierowcy od lat mówią, że ze względu na charakterystykę dróg to impreza bardzo zbliżona do Dakaru.

– Mierzymy się tu z najwyższymi temperaturami w całym sezonie. Sprawdzaliśmy specjalnie pod kątem tej imprezy nasze systemy chłodzenia. Ważne jest także dbanie o opony, bo ostre kamienie nie wybaczają błędów. Będę czyścił drogę pierwszego dnia, ale w przeszłości dobrze sobie tu radziłem i nauczyłem się czerpać radość z tych wymagających odcinków – mówi Ogier.

Początek Rajdu Sardynii jest bardzo ciekawy. Pierwszy OS na arenie w Ittiri wygrał drugi w „generalce” Neuville. Kolejnym przystankiem w cyklu WRC będzie Rajd Polski. Największe wydarzenie w sportach motorowych w naszym kraju będzie obszernie relacjonowane w Red Bull TV (29 czerwca – 2 lipca). Kibice będą mogli oglądać zarówno skróty i podsumowania poszczególnych dni rajdu, jak i odcinki specjalne na żywo. Podczas relacji usłyszą także komentarze i analizy ekspertów.

Oferta Red Bull TV obejmuje relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych i muzycznych ze świata. Najlepszy streaming prezentujący ciekawe materiały z różnych gatunków telewizyjnych, a także sport, relacje z festiwali muzycznych, oryginalne seriale, filmy pełnometrażowe, dokumentalne i przygodowe. Platforma telewizyjna Red Bull TV dostępna jest całkowicie bezpłatnie pod adresem redbull.tv a także jako aplikacja na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Phone, aplikacja smart TV na wybranych telewizorach Samsung oraz na platformach Playstation i XBOX.