źródło: youtube

Lionel Messi, jeden z najlepszych piłkarzy w historii, ożenił się. Wybranką Argentyńczyka jest Antonella Roccuzzo, kobieta którą  poznał jeszcze w dzieciństwie. Ceremonia ślubna, hucznie nazwana przez argentyńskie media „ślubem stulecia” odbyła się w rodzinnym mieście pary młodej, Rosario.  

Na uroczystości pojawiło się 260 gości, między innymi Luis Suárez, Neymar, Gerard Piqué z żoną Shakirą, Xabi Alonso, Cesc Fàbregas, Xavi Hernández, Samuel Eto’o, Sergio Agüero czy Carles Puyol. Wielu z nich przyleciało prywatnymi odrzutowcami z Buenos Aires, które oddalone jest od Rosario o 300 km.

Wydarzenie miało charakter „całkowicie prywatny”. Przed wejściem do City Center, które mieści kasyno i hotel, a gdzie odbyła się ceremonia, rozłożony był czerwony dywan. W tym miejscu z dziennikarzami i fanami spotkali się tylko ci goście, którzy sobie tego życzyli.

Uroczystość opóźniła się o godzinę. Świadkami byli bracia pana młodego i siostry panny młodej. Messi i Rocuzzo pojawili się na chwilę na czerwonym dywanie, żeby pokazać się mediom, po czym wrócili do gości. Do Rosario z okazji tego wydarzenia przybyło 157 dziennikarzy z całego świata.

Messi i Roccuzzo są bardzo skromni i chcą dyskretnego, kameralnego ślubu. Nie chcą zaburzać życia miasta – wyjaśniała jeszcze przed uroczystością burmistrz Rosario Mónica Fein.

Zupełnie inaczej było w przypadku innej gwiazdy argentyńskiego futbolu. Kiedy w 1989 roku Diego Maradona brał ślub, wynajął najdroższą salę koncertową w Buenos Aires i zaprosił 1200 gości, w tym Fidela Castro, który ostatecznie na uroczystości się nie pojawił.

https://twitter.com/messi10stats/status/880989045718908928

Źródło: TVN 24

1 KOMENTARZ

Comments are closed.