Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) przygotowuje rewolucyjne zmiany w przepisach gry w piłkę nożną. Dotyczą czasu trwania meczu oraz rzutów karnych wykonywanych w trakcie regulaminowego czasu zawodów.

IFAB to organizacja odpowiedzialna za tworzenie i nowelizację przepisów gry w piłce nożnej i futsalu. Jeśli nowości autorstwa jej członków wejdą w życie mecze będą trwały nie 90 a 60 minut. Jedna połowa liczyłaby zatem pół godziny, a czas byłby zatrzymywany w momentach kiedy piłka jest poza grą.

Śmiali reformatorzy z IFAB bronią swojego pomysłu argumentując, że przy tradycyjnym 90-minutowym spotkaniu, czystej gry jest i tak około godziny.

Zobacz:  Kadra Polski traci jednego zawodnika. Kontuzja eliminuje go z meczów z Danią i Kazachstanem

Kolejna zmiana dotyczy rzutów karnych. Po wykonaniu „11” piłki nie mógłby już dobić współpartner wykonawcy. W myśl nowej idei, stały fragment kończyłby się po strzale, czyli zdobyciem bramki, interwencją bramkarza, odbiciem od słupka lub poprzeczki, albo wyjściem piłki poza pole gry. Niezależnie od rozstrzygnięcia (pomijając strzelenie gola – wtedy tradycyjne drużyna przeciwna wznawia grę z środka boiska) grę wznawialiby rzutem od bramki zawodnicy drużyny broniącej.

Źródło: polsatsport.pl