Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (Napoli). / fot. Łączy Nas Piłka

Piotr Zieliński po raz drugi w tym sezonie zdobył bramkę dla SSC Napoli w Serie A. Polak wszedł na boisko w 62 minucie meczu przeciwko FC Bolognie, a na chwilę przed ostatnim gwizdkiem ustalił wynik spotkania na 3:0. Neapolitańczycy doskonale rozpoczęli sezon i w pierwszych trzech kolejkach zgromadzili komplet punktów. Arkadiusz Milik cały mecz przesiedział na ławce.

Podopieczni Maurizio Sarriego długo próbowali sforsować defensywę gospodarzy. Udało się to dopiero w 67 minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Lorenzo Insigne na długi słupek, akcję zamknął Jose Callejon.

Na 2:0 w 82 min. podwyższył po indywidualnej akcji Dries Mertens. Wynik meczu ustalił na dwie minuty przed końcem polski pomocnik. Zieliński wykorzystał podanie Callejona na siódmy metr i po zespołowej akcji skierował piłkę do bramki.

To drugi gol reprezentanta Polski, w sumie w nowym sezonie Serie A spędził na boisku165 minut. Pierwszą bramkę zdobył w drugiej kolejce przeciwko Atalancie Bergamo. Tamtym golem zachwycił całą piłkarską Italię. Więcej czytaj tutaj: Wspaniały gol Piotra Zielińskiego. Wielcy: Juventus, Inter, Napoli, Milan już prowadza we włoskiej lidze

Napoli po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Na szczycie stawki z lepszym bilansem bramkowym są obrońcy tytułu – Juventus FC.