Dopiero co gruchnęła wiadomość o zwolnieniu z Legii Warszawa trenera Jacka Magiery, a już rozpoczęło się w mediach poszukiwanie jego następcy. Nie jest to żadne zaskoczenie. Niemniej jednak pojawiło się pierwsze nazwisko.

Wczoraj w kontekscie nowego trenera Legii uslyszalem nazwisko Temur Kecbaja. Ale nie zdazylem sprawdzic. Niemniej nazwisko Gruzina krazy.*” – napisał na Twitterze dziennikarz „Super Expressu” Piotr Koźmiński.

Kim jest Kecbaja? To jeden z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Gruzji, który w swojej zawodniczej karierze występował m.in. w AEK Ateny i Newcastle United. Jako trener prowadził Olympiakos, APOEL, AEK. Był również selekcjonerem gruzińskiej kadry (2009-2014). 49-latek, jako piłkarz, znany był z wybuchowego charakteru. Nie jest tajemnicą, że w Legii przydałby się obecnie szkoleniowiec w typie Stanisława Czerczesowa.

Zobacz też: PILNE! Jacek Magiera zwolniony z Legii!

Inny trop wskazuje na Twitterze Krzysztof Stanowski z Weszlo.com:

Nowy trener Legii chyba z Chorwacji. To nie jest bankowe info.*”

Zgadywanki potrwają zapewne jeszcze przez kilka najbliższych godzin, może dni. Nazwisko następcy Magiery powinniśmy poznać stosunkowo szybko.

AKTUALIZACJA:

Trenerem Legii bedzie Jozak, asystentem Klafuric, a dyrektorem akademii Kepcija.” – Stanowski na Twitterze.

Chorwackie media informują, że Romeo Jozak może zostać trenerem Legii Warszawa. Jego asystentem miałby być Dean Klafurić. Jozak ostatnio pełnił funkcję dyrektora sportowego Dinama Zagrzeb oraz dyrektora technicznego chorwackiej reprezentacji. Jego doświadczenie trenerskie opiera się głównie na szkoleniu młodzieży, ale posiada wymaganą licencję trenerska UEFA PRO.

Był asystentem trenera w Dinamie Zagrzeb oraz NK Osijek, sprawując jednocześnie funkcję pierwszego trenera drugiego zespołu.
Jozak pełni w ECA (European Club Association) funkcje związane ze szkoleniem i rozwojem młodzieży.

W gronie potencjalnych trenerów Legii wymienia się również byłego szkoleniowca Olympiakosu Pireus Paulo Bento. (za legionisci.com)

TEMUR KECBAJA W CZASACH NEWCASTLE UNITED

*pisownia oryginalna