W ostatnich meczach defensywa reprezentacji Polski nie stanowiła monolitu. Krytykowano szczególnie Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka. Czy wkrótce trenerowi Adamowi Nawałce poszerzy się pole manewru? Wzmocnić polską obronę może Willi Orban, kapitan RB Lipsk.

W poprzednim sezonie zespół z Lipska był prawdziwą rewelacją w Bundeslidze. Beniaminek zdołał wywalczyć wicemistrzostwo, ustępując tylko wielkiemu Bayernowi Monachium. Jednym z kluczowych graczy w składzie trenera Ralpha Hasenhuettla pozostaje 24-letni Willi Orban.

Zobacz także: Kamil Glik doceniony przez twórców FIFA18! Zobacz profil polskiego obrońcy

Środkowy obrońca nie wystąpił jeszcze w pierwszej reprezentacji, a może wybierać grę dla… trzech państw! Orban urodził się w Niemczech, jego ojciec pochodzi z Węgier, natomiast matka jest Polką. Orban jest co prawda obecnie reprezentantem niemieckiej młodzieżówki, ale nie zamyka to mu drzwi w wyborze dorosłej kadry.

Willi Orban, kapitan Lipska, mówi, że nie wie, co by zrobił, gdyby Nawałka zadzwonił do niego szybciej niż Loew i nie daje sobie deadline’u”, napisał na Twitterze komentator Eleven Sports Tomasz Ćwiąkała.