Decyzją Zarządu Klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym – Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera – Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego – Sebastian Krzepota.

„Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” – powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa. (za legia.com)

Zobacz też: Rzeź(niczak) na Stamford Bridge, pojedynek polskich napastników dla Lewandowskiego [VIDEO]

Magiera prowadził Legię od 24 września 2016 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Besnika Hasiego. Poprowadził zespół w meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy, zdobył również mistrzostwo Polski.

Ten sezon zaczął się jednak dla Legii koszmarnie. Zespół przegrał w Superpucharze Polski, nie zdołał awansować do fazy grupowej LM, a następnie do fazy grupowej LE. W ostatniej kolejce Ekstraklasy Legia przegrała na wyjeździe z Śląskiem Wrocław 1:2. Po ośmiu kolejkach mistrz Polski zajmuje piąte miejsce w tabeli.