Polska pokonała Kazachstan na Stadionie Narodowym w Warszawie 3:0. Bramki dla biało-czerwonych strzelali Arkadiusz Milik, Kamil Glik i Robert Lewandowski.

Po pierwszych 45 minutach spotkania Polska prowadziła 1:0. Polacy prowadzą grę, aktywni w ofensywie są szczególnie Robert Lewandowski, Milik, Maciej Makuszewski i Maciej Rybus.

Gola po dośrodkowaniu w pole karne Rybusa i bardzo dobrym zgraniu Makuszewskiego strzelił Milik. Napastnik z kilku metrów trafił do bramki Kazachów głową. W pierwszej połowie miał jeszcze jedną dogodną sytuację podwyższenie wyniku.

Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugich 45-ciu minut na boisko za Makuszewskiego wszedł Jakub Błaszczykowski i dał rewelacyjną zmianę. Ożywił grę i stwarzał okazje kolegom z zespołu. Skutecznością pod bramką nie grzeszył Milik.

W 74. minucie piłkę z rzutu rożnego zagrał w okolice pola bramkowego Piotr Zieliński, a dopadł do niej Glik, który nie dał żadnej szansy na obronę tego strzału Davidowi Lorii.

Niedługo później sędzie przy rzucie rożnym Polaków „dopatrzył się” faulu na Lewandowskim i podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, mocno i pewnie uderzył w prawy, górny róg bramki i było już 3:0.

Sędziowie niesłusznie nie uznali bramki strzelonej przez Lewandowskiego z rzutu wolnego.

Polska: 22-Łukasz Fabiański – 20-Łukasz Piszczek, 15-Kamil Glik, 2-Michał Pazdan, 13-Maciej Rybus – 10-Maciej Makuszewski, 5-Krzysztof Mączyński, 19-Piotr Zieliński, 11-Kamil Grosicki – 7-Arkadiusz Milik, 9-Robert Lewandowski (kapitan).

Kazachstan: 1-Dawid Loria (kapitan) – 16-Gafurżan Sajumbajew, 23-Jurij Łogwinienko, 6-Jełdos Achmietow, 4-Wiktor Dmitrienko, 18-Dmitrij Szomko – 7-Asłan Darabajew, 5-Isłambek Kuat, 21-Abzał Biejsiebiekow – 20-Siergiej Chiżniczenko, 14-Roman Murtazajew.

Źródło: PAP, gigasport.pl