Czterech Polaków miało szansę wystąpić w pierwszym dniu rozgrywek tegorocznej Ligi Mistrzów. Ostatecznie na boiskach pojawiło się trzech naszych reprezentantów: Robert Lewandowski (Bayern), Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) i Jakub Rzeźniczak (Qarabag). Wojciech Szczęsny całe spotkanie z Barceloną przesiedział na ławce rezerwowych Juventusu.

W Monachium doszło do starcia Bayernu z Anderlechtem, a to oznaczało, że będziemy świadkami pojedynku Lewandowskiego z Teodorczykiem. Górą był kapitan naszej reprezentacji. „Lewy” w 11. minucie został sfaulowany w polu karnym, sędzia wskazał na „wapno”, a sam poszkodowany jedenastkę zamienił na gola. Ostatecznie Bayern wygrał 3:0. Teodorczyk, który przy rzucie karnym podszedł do Lewandowskiego i zagadał go w celu zdekoncentrowania, na murawie przebywał do 84. minuty, gdy zastąpił go Hamdi Harabaoui.

Qarabag dostał solidne lanie na Stamford Bridge od Chelsea. Mistrz Azerbejdżanu przegrał 0:6. Całe spotkanie rozegrał w barwach pokonanej ekipy Jakub Rzeźniczak. Polak rozpoczął mecz na nietypowej dla siebie pozycji – lewej obronie. Z czasem zmieniał ustawienie. W 82. minucie popełnił błąd, tracąc piłkę przy linii bocznej. Wykorzystał to David Zappacosta. Po jego dośrodkowaniu samobója strzelił Maksym Medwiedew, który ustalił wynik.

Wojciech Szczęsny z ławki rezerowywych Juventusu oglądał, jak jego zespół przegrywa na Camp Nou z Barceloną 0:3. Między słupkami bramki „Starej Damy” stał Gianluigi Buffon, którego pierwszy raz w karierze zdołał pokonać Lionel Messi (od razu zrobił to dwukrotnie).

W środę swoje mecze (wszystkie na wyjeździe) rozegrają inne zespoły z Polakami w składzie – AS Monaco (Kamil Glik) zagra z RB Lipsk, Borussia Dortmund (Łukasz Piszczek) zmierzy się z Tottenhamem, natomiast Napoli (Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński) o punkty w pierwszej kolejce powalczy z Szachtarem Donieck.