źródło: youtube

Przed czterema laty Magomed Abdusalamov (18-1, 18 KO) otarł się o śmierć po swojej pierwszej przegranej walce na zawodowym ringu. Teraz 36-latek wywalczył bardzo wysokie odszkodowanie – donosi Polsat Sport.

Abdusalamov żeby móc wrócić do jakiejkolwiek sprawności musiał przejść bardzo drogą terapię. Pięściarz z Machaczkały zapowiadał się bardzo dobrze, do listopada 2013 roku na zawodowym ringu wygrywał wszystkie walki przed czasem. Po raz pierwszy i ostatni przegrał z Mike’iem Perezem. Po bardzo brutalnej walce pięściarz z Dagestanu zszedł z ringu pokonany.

Zaraz po starciu lekarze orzekli, że ma złamaną rękę i nos. Jego twarz była zmasakrowana. Kiedy opuścił Madison Square Garden, poczuł się gorzej, zaczął wymiotować.

Zobacz: Zimnoch już w trzeciej rundzie na deskach! Brutalny nokaut [VIDEO]

Po przewiezieniu do szpitala natychmiast trafił na stół operacyjny. Lekarze usunęli mu fragment czaszki, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Początkowo nie dawano mu dużych szans na przeżycie.

Zobacz: Sosnowski posłany na deski już w pierwszej rundzie. To koniec jego kariery? [VIDEO]

Ostatecznie jego stan poprawił się na tyle, że mógł przejść rehabilitację. Była bardzo droga, żeby walczyć o zdrowie Rosjanina, jego rodzina musiała się zadłużyć. Były pięściarz jest częściowo sparaliżowany.

Po czterech latach od tragedii Abdusalamov doczekał się korzystnego wyroku sądu. Przyznano mu 22 mln dol. odszkodowania.

Powrót Abdudalamova do częściowej sprawności:

Walka po której jest kaleką:

Źródło: Polsat Sport