Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski i AS Monaco został doceniony przez związek piłkarzy we Francji. Po wspaniałym początku sezonu został nominowany do nagrody zawodnika miesiąca Ligue 1. Obok niego zaszczytu tego dostąpiły wielkie gwiazdy, w tym najdroższy piłkarz w historii futbolu.

Nominowanych jest pięciu zawodników, Glik jest jedynym obrońcą w tym gronie. W sierpniu wystąpił we wszystkich czterech meczach swojej drużyny.

Monaco ze wszystkich potyczek wychodziło zwycięsko, a reprezentant Polski nie dość, że dobrze spisywał się w obronie to jeszcze brał udział przy trzech strzelonych golach.

Dwa z nich były jego autorstwa, a przy trzecim asystował Falcao, który również znalazł się w gronie pretendentów do otrzymania tytułu zawodnika miesiąca. Kolumbijczyk, także dokonał rzeczy niezwykłej, po czterech kolejkach ma już na swoim koncie siedem bramek.

Obok zawodników ze światowej stolicy hazardu, o miano najlepszego piłkarza sierpnia w Ligue 1 powalczy absolutna gwiazda, sprowadzony tego lata do Paris Saint Germain z FC Barcelony za 222 mln euro – Neymar.

Brazylijczyk w zeszłym miesiącu zagrał w trzech meczach, zaliczył trzy asysty i również trzy razy trafił do bramki przeciwnika.

Nabil Fekir z Olympique Lyon, ma na swoim koncie po czterech pierwszych meczach trzy gole i jedną asystę. Ostatnim w gronie wybrańców jest Malcom z Girondins Bordeaux, który w tym czasie dwa razy cieszył się po zdobyciu bramki, a trzy razy asystował.

Zobacz: Lewandowski idzie na wojnę z Bayernem?! Jest odpowiedź prezydenta klubu!