nawałka polska skład
Adam Nawałka. źródło: PAP/ Bartłomiej Zborowski

Polacy zagrają dziś prawdopodobnie najtrudniejszy mecz w trakcie eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Jeśli zdobędziemy 3 pkt. praktycznie będziemy na mundialu. Znamy już prawdopodobny skład Adama Nawałki na to spotkanie. Jest kilka niespodzianek i niepewnych punktów.

„Przegląd Sportowy” i sport.pl podały wyjściowy skład Polaków na potyczkę z Duńczykami. W obu przypadkach zgadza się taktyka czyli 1-4-5-1, a to oznacza, że Biało-Czerwoni będą od początku grać rozsądnie, koncentrować się na powstrzymaniu przeciwnika i liczyć na kontrataki.

Jest jedna rozbieżność między jedenastkami podanymi przez „PS” i sport.pl. Według dziennika w bramce stanie Łukasz Fabiański, dziennikarze portalu zaś stawiają na Wojciecha Szczęsnego. Biorąc pod uwagę początek sezonu to dużo bardziej prawdopodobny jest scenariusz z „Fabianem” między słupkami. Jest pewnym punktem Swansea, zagrał we wszystkich trzech kolejkach Premier League, dwa razy kończył z czystym kontem. W przypadku Szczęsnego sytuacje jest nieco skomplikowana. Tego lata przeniósł się do Juventusu, ale nie dostał jeszcze szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności od Massimiliano Allegrego. W pierwszych meczach bronił Gianluigi Buffon, którego w przyszłości ma zostać zastąpiony przez Polaka.

Zobacz: Bosacki: „W meczu z Danią nie jesteśmy faworytami”. A skandynawskie media zauważają, że Polska to nie tylko Lewandowski

Nawałka rozsądnie podejdzie do meczu, zagramy jednym napastnikiem, będzie to oczywiście Robert Lewandowski. To oznacza, że spotkanie na ławce rozpocznie Arkadiusz Milik, który w pierwszej kolejce Serie A zagrał 61 minut i strzelił jednego gola. Maurizio Sarri wpuścił go też na kwadrans w jednym z meczów eliminacji do Ligi Mistrzów. Milik może być dla trenera świetnym asem w rękawie na wypadek potrzeby wzmocnienia siły ofensywnej.

W obronie zagrają od prawej – Łukasz Piszczek, w środku Kamil Glik i Michał Pazdan, po lewej stronie zobaczymy Artura Jędrzejczyka. W linii defensywy nie ma wątpliwości co do formy i potencjału Piszczka i Glika, sporo wątpliwości pojawia się w przypadku duetu z Legii Warszawa, który ostatnio nie zachwyca.

Zobacz: W końcu! Grzegorz Krychowiak w nowym klubie. Zagra w Premier League

W środku pola walczyć będą Krzysztof Mączyński, Karol Linetty i Piotr Zieliński. Ten ostatni ma bardzo dobry początek sezonu w SSC Napoli. W ostatnim meczu popisał się wspaniałą bramką. A w dzisiejszym spotkaniu wszystko wskazuje na to, że będzie odpowiadał za kreowanie gry Biało-Czerwonych.

Zabójczą bronią Nawałki mają być skrzydła. Z prawej strony Jakub Błaszczykowski, z lewej Kamil Grosicki. Obaj bardzo dynamiczni mają napędzać kontrataki Polaków.

Przypuszczalny skład Polaków: Szczęsny/Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Mączyński, Linetty, Zieliński – Błaszczykowski, Lewandowski, Grosicki.

Zobacz też: Arek Milik: „Duńczycy są groźni, silniejsi niż wcześniej, ale przyjechaliśmy po 3 pkt.”

Źródło: gigasport.pl, sport.pl, „PS”