źródło: twitter

Dziennikarze w Argentynie nie mają wątpliwości, komu zawdzięczają zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji nad Ekwadorem 3:1 i awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. „Lionel Messi był na boskim poziomie. Jest nadzwyczajny i wszechmocny” – pisano. O statusie Messiego w Argentynie niech świadczy film, na którym uwieczniono reakcję kibica, który otrzymał koszulkę nowego boga futbolu po meczu z Ekwadorem.

Przed ostatnią kolejką eliminacji w strefie Ameryki Płd. Argentyna była „pod ścianą”. Zajmowała szóste miejsce i aby znaleźć się w premiowanej bezpośrednim awansem czwórce musiała nie tylko wygrać w Quito z Ekwadorem, ale też liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że mecz rozgrywany był na wysokości 2850 m n.p.m., przy niskim ciśnieniu i mniejszej gęstości powietrza.

Zobacz: Nie żyje młody piłkarz. Jego śmierć wstrząsnęła całym krajem

„Albicelestes” stracili bramkę w pierwszej minucie, ale hat-trick Messiego zapewnił im wygraną 3:1 i awans na turniej w Rosji z trzeciego miejsca.

„Dramatyczny, pełen emocji, niezapomniany” – napisano o wtorkowym wieczorze na stronie internetowej dziennika „La Nacion”.

„Po sztylecie wbitym w 40. sekundzie, drużyna prowadzona przez Jorge Sampaolego złapała oddech i zaczęła uczestniczyć w meczu. Messi wiedział, że to jest TA noc, że mundialowy sen Argentyny zależy od jego dyspozycji – i stanął na wysokości zadania” – oceniono.

Zobacz: Nowe nagranie z szatni kadry! Była bura od Bońka! „Panowie, to jest reprezentacja Polski!” [WIDEO]

Dziennikarze serwisu internetowego dziennika „Ole” zatytułowali swoją relację, opatrzoną zdjęciem cieszącego się z bramki Messiego: „Na wysokości Boga”.

„W Quito uczucie, że nie awansujemy, było wyczuwalne. To było jak granie z toną materiałów wybuchowych na plecach, ale na szczęście eksplodował tylko Messi. Był wszechmocny na wysokości prawie 3000 m i zabiera nas do Rosji” – cieszył się sprawozdawca.

Zobacz: Gracze Bayernu dostali nowe fury! Lewandowskiemu trafiło się GIGA cacko

Argentyna wygrała mecz w Ekwadorze po raz pierwszy od 2001 roku. Od tego czasu poniosła tam dwie porażki i raz zremisowała.

Oto reakcja kibica, który otrzymał koszulkę Messiego, w której piłkarz zdobył bramki decydujące o awansie Argentyny na rosyjski mundial:

Źródło: „Corriere dello Sport”, PAP