Twitter

Dziennikarze brytyjskiego dziennika „The Guardian” docenili potencjał naszej reprezentacji. Ich zdaniem Polska jest czarnym koniem turnieju. Do tej pory przepustkę na rosyjski mundial zapewniły sobie 23 drużyny. W tym gronie, według dziennika Polska jest ósma w kolejce po zdobycie tytułu najlepszej reprezentacji na świecie.

Polska idealnie pasuje do miana „czarnego konia”. Nie tylko ze względu na fakt, że jest szósta w rankingu FIFA i będzie losowana z pierwszego koszyka. To dzięki znakomitej formie w eliminacjach, którą przyćmiła jedynie zastanawiająca porażka 0-4 z Danią – ocenili dziennikarze „The Guardian”.

Zobacz: Milik skreślony w Napoli?! Chcą ściągnąć wielki talent. To syn legendy włoskiej piłki

Strzelanie goli nie jest problemem dla Polski, w szczególności dla Roberta Lewandowskiego, który zdobył 16 z 28 bramek w eliminacjach. W najlepszej formie zabójcze są ich szybkie ataki. Martwić może jednak fakt, że Lewandowski może tak jak na Euro 2016 starać się robić wszystko, przez co ucierpi jego skuteczność w polu karnym – brzmi recenzja brytyjskiej gazety.

Zobacz: Nowe nagranie z szatni kadry! Była bura od Bońka! „Panowie, to jest reprezentacja Polski!” [WIDEO]

Udziału w przyszłorocznych mistrzostwach świata są już pewne 23 ekipy: Rosja, Francja, Portugalia, Niemcy, Serbia, Polska, Anglia, Hiszpania, Belgia, Islandia, Nigeria, Egipt, Iran, Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Brazylia, Urugwaj, Argentyna, Kolumbia, Meksyk, Kostaryka i Panama. Zobacz pełen ranking sporządzony przez „The Guardian”

Zobacz: Gracze Bayernu dostali nowe fury! Lewandowskiemu trafiło się GIGA cacko