źródło: youtube

Zakończył się pierwszy etap sprzedaży biletów na przyszłoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Chęć kupienia wejściówki wyraziło prawie 3,5 mln kibiców. Na finał jest już ponad 300 tys. zgłoszeń, a na mecz otwarcia – 150 tys.

Pierwszy etap sprzedaży zakończył się w czwartek w południe. Do 16 listopada fani muszą się zadeklarować, czy kupują wylosowane bilety.

Prawie 70 procent zapytań o bilety pochodzi z Rosji. W dziesiątce najbardziej zainteresowanych nacji jest też Polska, a obok niej Niemcy, Brazylia, Meksyk, Argentyna, USA, Kolumbia, Egipt i Chiny.

Zobacz: Byli blisko największego blamażu w historii. Trzech trenerów, 44 piłkarzy, a tylko jeden bohater

W 2013 roku, kiedy sprzedawane były wejściówki na mundial w Brazylii 2014, było na tym etapie prawie 6,1 mln zapytań. A w 2010 roku, kiedy impreza odbywała się w RPA – 1,6 mln.

Zobacz: Zapadła decyzja ws. autora jednej z najgłupszych wypowiedzi w historii piłki nożnej

Wejściówki kosztują między 105 a 1100 dolarów, ale ci co chcą je kupić, muszą wyrobić sobie także tzw. Kartę Kibica. W ten sposób organizatorzy chcą zadbać o bezpieczeństwo na trybunach i poza obiektami. Tylko osoby, które pokażą taki dokument i będą posiadać bilet, zostaną wpuszczone na stadion.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 14 czerwca – 15 lipca. Polska ma już zapewniony w nich udział. Tytułu bronić będą Niemcy.

Zobacz: Komplikuje się sytuacja Szczęsnego w Juventusie! Nie będzie następcą Buffona?

Źródło: PAP