Magdalena Linette w akcji przeciwko Darii Kasatkinej fot. PA/EPA/ autor: Mark Cristiono

Magda Linette w pięknym stylu pokonała wyżej rozstawioną Rosjankę Darię Kasatkinę i jest już w III rudzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Wynik meczu: 7:6 6:2

Rzadko można widzieć taki set, jaki rozegrały pomiędzy sobą Maga Linette oraz Daria Kasatkina. Zawodniczki nie tylko przełamywały się 3-krotnie każda!, ale każda z nich w 100% wykorzystała szanse na przełamanie. W statystyce pierwszego setu u każdej jest zapisane: break points won 100% 3/3.

Po początkowych wzajemnych przełamaniach na 1:1, Magda potem objęła prowadzenie na 3:1, a następnie 5:2. Niestety, ale w tym momencie wyżej notowana Rosjanka (22 pozycja w rankingu WTA) bardzo się zmobilizowała i doprowadziła do wyrównania 5:5, potem 6:6. Tie Break. To była ostra, bezlitosna walka. Punkt za punkt, ale od stanu 4:4, Linette zdominowała przeciwniczkę, nie oddając już żadnej piłki wygrała ten tie break 7:4 i pierwszy set 7:6.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki zdobyły po 48 punktów.
Magda miała więcej „winnerów” 13:7 i zdecydowanie więcej wygranych puntów po drugim serwisie 50% do 29%. Kasatkina miała natomiast więcej wygranych procentowo piłek po pierwszym serwisie 64% do 50%.

W drugim secie Linette szybko objęła prowadzenie 2:0, potem 3:1 i przełamała Darię na 4:1. Wygrała następnego gema i było 5:1. Dominacja Magdy w tym secie nie podlegała wątpliwości. Drugi set ostatecznie wygrała 6:2 i awansowała do III rundy. O zwycięstwie Linette zadecydował przede wszystkim bardzo wysoki procent (78%) pierwszego serwisu trafnie umieszczonego w korcie.