Kamil Stoch Dostawca: PAP/EPA.

Finałowa seria mistrzostw świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie ze względu na złe warunki pogodowe została odwołana! Oznacza to, że zwycięzcą został Norweg Daniel Andre Tande, srebro przypadło Kamilowi Stochowi, a na ostatnim stopniu podium stanie Niemiec Richard Freitag.

O to czy jest pełnia szczęścia po wicemistrzostwie Stocha, zapytany został Adam Małysz. „Pełnia może nie, bo zawsze jest szansa na mistrza, odwołali drugą serię… Jest medal i to jest najważniejsze” – skomentował na antenie TVP legendarny polski skoczek.

Odniósł się też do ostatecznie decyzji o zakończeniu mistrzostw na trzech seriach. Kamil Stoch tracił do prowadzącego Tande nieco ponad 13 pkt. i miał szanse powalczyć o złoto.

„Było teraz kiepsko, szczególnie na buli, na progu dosyć mocno wiało. Decyzja zapadła i trzeba się z nią pogodzić” – skomentował odwołanie przez organizatorów próby finałowej.

Zobacz: Szczęsny podbija serca kibiców Juventusu. Wielkie wyróżnienie dla Polaka! [VIDEO]

Dawid Kubacki zajął 10.miejsce, Stefan Hula 13, a Piotr Żyła 17. Dowiedz się więcej o trzeciej serii: MŚ w lotach w Oberstdorfie: Awans Kamila Stocha po trzeciej serii! W rozstrzygającej próbie powalczy o zwycięstwo!