Planica, S≥owenia, 26.03.2017. Polska druøyna skoczkÛw wraz z ca≥ym sztabem na podium klasyfikacji Pucharu NarodÛw, po zakoÒczeniu ostatniego w tym sezonie konkursu indywidualnego På w skokach narciarskich na skoczni HS-225, 26 bm. w s≥oweÒskiej Planicy. Po raz pierwszy w historii reprezentacji Polski zwyciÍøy≥a w klasyfikacji druøynowej. (mgo) PAP/Grzegorz Momot

Zwycięzcą kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Bad Mittendorf okazał się Norweg Daniel Andre Tande, który poleciał na odległość 216,5 m. Awans wywalczyło sześciu Polaków, najlepszy z nich – Dawid Kubacki zajął 14. miejsce, Kamil Stoch zakończył dwa miejsca niżej.

Pierwsze loty narciarskie w sezonie 2017/18 nie poszły naszym skoczkom najlepiej. Co prawda wszystkich sześciu (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula i Piotr Żyła) zobaczymy w konkursie w Bad Mittendorf, ale ich skoki w kwalifikacjach nie zachwyciły.

Najlepszy skok wśród biało-czerwonych oddał Dawid Kubacki (205 m.) czym zapewnił sobie 14. lokatę, nieco gorzej spisał się Kamil Stoch, który wylądował trzy metry bliżej i zajął 16. miejsce.