Robert Lewandowski cieszący się z bramki przeciwko Wolfsburgowi fot. PAP/DPA autor: Peter Steffen

Robert Lewandowski strzelił gola dającego zwycięstwo swojemu klubowi FC Bayern w meczu z Wolsburgiem. Robert strzelił bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Bayern wygrał 2:1

Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Trener chciał go oszczędzić przed wtorkowym meczem z w Lidze Mistrzów.

Bayern przegrywał w Wolsburgu do przerwy 0:1. Po przerwie uzyskał rzut karny. Ponieważ nie było na boisku Lewandowskiego, który jest etatowym wykonawcą takich rzutów, do piłki podszedł Robben. Jego strzał bramkarz Wolsburga sparował na słupek.

Wkrótce jednak Bayern wyrównał po strzale głowa Wagnera, który jest piłkarzem zastępującym Roberta w ataku.

W doliczonym czasie Robben został sfaulowany i Bayern otrzymał drugi rzut karny. Lewandowski strzelił płasko w róg, bramkarz Wolsburga dosięgnął piłkę, ale ona wpadła do bramki.

To już dziesiąty z kolei rzut karny, który Lewandowski wykorzystał, ale trzeba jasno powiedzieć, że poraz pierwszy, bramkarzowi udało się dosięgnąć piłki.