Kamil Stoch w Lahti fot. PAP/EPA autor: Kimmo Brnadt

Nasza narodowa drużyna w skokach narciarskich zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu świata w Lahti. Zwyciężyli Niemcy. Trzeci byli Norwegowie.

Nasza drużyna startowała w składzie: Kot, Hula, Kubacki i Stoch.

Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Zwyciężyli Niemcy, a na trzeciej pozycji uplasowała się Norwegia.

W naszej drużynie najlepszy był mistrz olimpijski Kamil Stoch, który osiągnął 127,5 i 131 m.

Skok Kamila Stocha w drugiej serii był znakomity, najdłuższy w konkursie.
Warto zauważyć, że Norwegowie mimo fatalnego skoku Tande w pierwszej serii, wykaraskali się i zajęli trzecie miejsce.