Robert Lewandowski cieszący się z bramki przeciwko Wolfsburgowi fot. PAP/DPA autor: Peter Steffen

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w meczu FC Bayern – HSV Hamburg.
Bawarczycy wygrali ten mecz 6:0.

Robert Lewandowski w 12 min. wykorzystać precyzyjne dośrodkowanie Joshui Kimmicha i głową zdobył pierwszą bramkę.

7 minut później snajper Bayernu strzelił drugą bramkę, prawą nogą po podaniu Davida Alaby.

W tym momencie było już 3:0, ponieważ w 8 minucie bramkę dla monachijczyków zdobył Franck Ribery. Po przerwie strzelił gola Robben, a Ribery dorzucił jeszcze jedną bramkę.

W 87 min. stało się coś, czego nie było od 4 lat. Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego !!!

Co ma wisieć, nie utonie. Trzy minuty później nasz napastnik zrehabilitował się, strzelając bramkę z kolejnego karnego i w ten sposób kompletując hat-trick.

Ta ostatnia bramka była setną bramką Lewandowskiego w barwach FC Bayern w Bundeslidze.

Robert Lewandowski jest liderem strzelców Bundesligi z 23 bramkami.