Robet Lewandowski fot. Wikipedia CC 3.0 autor: Rufus46

Bayern Monachium zremisował u siebie z Sevillą 0:0 w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do półfinału. Napastnik gospodarzy Robert Lewandowski grał do 77. minuty. Pierwszy mecz niemiecki zespół wygrał na wyjeździe 2:1.

Wyjątkowo poturbowany był w tym meczu Lewandowski, który wyszedł w podstawowym składzie. Rywale często bezpardonowo go atakowali, nawet kiedy nie był już przy piłce. W efekcie kapitan reprezentacji Polski opuścił boisko w 77. minucie obolały i z plastrem nad lewym okiem. Polaka zmienił Sandro Wagner. Sevilla kończyła mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Joaquin Correa.

Przerwana została jednak seria 12 zwycięstw Bayernu pod wodzą Juppa Heynckesa. 72-letni trener siedem razy cieszył się z sukcesu w tym sezonie po zastąpieniu na stanowisku Carlo Ancelottiego. Pięć wcześniejszych zwycięstw zaś zanotował jako opiekun Bayernu, gdy poprzednio pracował w tym klubie, czyli w sezonie 2012/13. Wówczas triumfowali w LM. W ostatnich 21 meczach u siebie w Lidze Mistrzów Bayern wygrał 20 razy.

Bayern Monachium – Sevilla 0:0.

Czerwona kartka: Joaquin Correa (Sevilla, 90+2).

Sędzia: William Collum (Szkocja).

Pierwszy mecz: 2:1 dla Bayernu; Awans – Bayern. (PAP)