Trener Eintrachtu Frankfurt Nico Kovac z Pucharem Niemiec fot. facebook

Sensacyjnie zakończył się finałowy mecz o Puchar Niemiec. Bezdyskusyjny faworyt Bayern Monachium przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:3 (0:1).

Mecz rozpoczął się obiecująco dla Bayernu. W 8 min. Robert Lewandowski strzelił z rzutu wolnego w poprzeczkę. 3 min. później piłkarze Eintrachtu przeprowadzili kontratak i Chorwat Ante Rebic płaskim strzałem zdobył pierwszą bramkę. Bayern przeszedł do ataku, ale piłkarze z Frankfurtu bronili się bardzo dobrze, przede wszystkim atakując w kilku, skrzydłowych Bayernu zamykając im drogę do swojej bramki. W ten sposób wyeliminowali najgroźniejszą broń piłkarzy Bayernu, atak skrzydłami.

Kilka minut po przerwie Rober Lewandowski wykorzystał podanie Kimmicha i płaskim strzałem zdobył wyrównującą bramkę. 1:1.

Bayern zaatakował z pasją. Po jednym z rzutów rożnych Hummels trafił piłką w poprzeczkę. Jednak bramkę zdobył Eintracht. W kontrataku Ante Rebic wyprzedził stoperów Bayernu: Hummelsa i Suele, a następnie przerzucił piłkę na bramkarzem Bayernu Svenem Ulreichem. 1:2

Piłkarze mistrza Niemiec rzucili się energicznie do odrabiania strat. W doliczonym czasie Ulreich opuścił bramkę i powędrował pod bramkę przeciwnika. Po kolejnym rzucie rożnym pod bramką Eintrachtu piłkę przejęli piłkarze tego klubu i Gacinovic po samotnym biegu strzelił trzeciego gola do pustej bramki. 1:3.

Sensacja stała się faktem.

Zwycięstwo miało ogromne znaczenie dla trenera Eintrachtu, Nico Kovaca, który od przyszłego sezonu będzie prowadził Bayern Monachium.