Iga Świątek fot. Facebook

Iga Świątek startująca w wielkoszlemowym turnieju French Open w kategorii juniorek pokonała Japonkę Naito 7:5 7:5 i awansowała do półfinału.

Mecz był bardzo zacięty, Japonka przełamała Igę w obu setach, wychodząc w pierwszym na prowadzenie 4:3, a w drugim na 5:3.

Świątek pokazała ogromną klasę i wielką odporność psychiczną w końcówkach obu setów odrabiając straty. Jej finisz, szczególnie w drugim secie był imponujący. Mimo że przeciwniczka prowadziła już 5:3 i 30:0 polska tenisistka włączyła „piąty bieg” i nie dała już wygrać Japońce żadnego gema do końca meczu.

W pólnifanle zagra przeciwko swojej deblowej partnerce Mcnally.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to był dla Igi najcięższy mecz w turnieju. Dziś Świątek wystąpi jeszcze w deblu. W przypadku zwycięstwa pierwszym meczu (dokończenie z wczoraj) zagra wieczorem w drugim.