Iga Świątek fot. Facebook tenisistki

Iga Świątek, nasz największy tenisowy talent staje przed wyjątkowo ciężkim zadaniem na kortach Rolland Garros dzisiaj.

Świątek gra w turnieju French Open zaliczanym do 4 najważniejszych tenisowych turniejów w świecie.

Nasza juniorka występująca w turnieju dla juniorek idzie jak na razie jak burza. Wczoraj pokonała w III rundzie Francuzkę Burel 6:3 6:1.

Jednakże w dniu dzisiejszy czeka ją prawdziwy maraton. Tego dnia będzie zmuszona rozegrać aż 3 mecze.

Historia Mistrzostw Świata – cz.5 (1954) – Największa sensacja w dziejach futbolu

Najpierw o godz.11 na korcie nr 11 zagra w ćwierćfinale z Japonką Yuki Naito. Mimo że nasza tenisistka nie została rozstawiona, to jest faworytką, nie tylko w tym meczu, ale w ogóle do wygrania całego turnieju, tym bardziej że pierwsze cztery rozstawione juniorki zostały już wyeliminowane z turnieju.

Następnie Świątek wyjdzie na kort, żeby dokończyć przerwany wczoraj przez deszcz mecz deblowy, która gra w parze z Amerykanką MCnally przeciwko parze kolumbijsko-chińskiej Osorro Serrano/Wang. Po pierwszym secie jest 6:3 dla pary amerykańsko-polskiej.

Jeśli ten mecz zakończy się zwycięstwem, to pod koniec dnia Iga Światek rozegra kolejny mecz deblowy. Prawdziwy maraton.

Nie wiadomo, czy Iga wytrzyma kondycyjnie tę dawkę meczów. Nadzieją jest to, że zarówno w singlu jak i w deblu nie oddała dotychczas żadnego seta. W singlu ponadto na 6 rozegranych dotychczas setów, aż 4 wygrała nisko 6:1.

Źródło: French Open