Giga Sport Ekstra. Messi. Król Barcelony

0
2210

Król jest tylko jeden! Leo Messi – bohater najnowszego Giga Sport Ekstra – jest uważany za najlepszego piłkarza na świecie. To dla fanów argentyńskiego geniusza piłki przygotowaliśmy 15 plakatów z najlepszymi zdjęciami napastnika FC Barcelony. Aż dwa postery zasługują na miano GIGA (to największe plakaty kapitana reprezentacji narodowej Argentyny dołączane do magazynu w Europie!) W numerze szczegółowo omawiamy życie oraz piłkarską karierę Atomowej Pchły (La Pulga Atomica!) Przytaczamy fragmenty najlepszych wywiadów z piłkarzem, przypominamy największe sukcesy i zastanawiamy się nad przyszłością gwiazdy futbolu.

Bieżący Giga Sport Ekstra jest naszym hołdem dla piłkarza, przed którym głowę pochyla cały piłkarski świat:

Gennaro Gattuso (piłkarz): Czy Messi jest najlepszy? Tak (…). Messi jest (…) z innej planety. Piłkarz, który zdobywa 90 bramek w roku, nie może być zwykłym człowiekiem. On jest jak z PlayStation. Jest szybki, ma wielką klasę i strzela bramki kiedy chce.

David Silva (piłkarz): Dla mnie Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie.

Udo Lattek (piłkarz, trener): Gerd Müller był moim najlepszym zawodnikiem strzelającym gole. Różnił się od Messiego. Leo jest lepszym piłkarzem. (…) Messi jest piłkarzem idealnym, jest jak bóg. To najlepszy gracz na świecie.

Nacho Monreal (piłkarz): Jeśli chodzi natomiast o najlepszego piłkarza na świecie, to jest nim Messi – wszystko co pokazuje na boisku, robi to z ogromną łatwością. Messi jest doskonały pod każdym względem, wobec czego każdy piłkarz przygląda się jemu. Ten zawodnik na boisku robi rzeczy, których nikt inny nie potrafi. Messi jest ucieleśnieniem futbolu i perfekcji.

Gerd Müller (piłkarz): Jeśli ktoś strzela prawie 100 bramek w rok to dyskusja, czy jest najlepszym piłkarzem na świecie nie ma sensu. Messi jest dla mnie niesamowitym sportowcem, ponieważ w świecie wielkiego, profesjonalnego futbolu potrafi być również bardzo uprzejmy i sympatyczny.

Graham Hunter (dziennikarz): Maszynka do goli? Tak. Największy w historii? Tak. Urodzony zwycięzca? Tak, coraz głośniejsze tak.

Jürgen Klopp (trener m.in. Borussii Dortmund): Messi jest najlepszy, ale gdzieś tam poza Ziemią, na innej planecie musi istnieć życie, bo Messi jest za dobry, a my dla niego po prostu za słabi.

Henrik Larsson (piłkarz Messi): Jest najlepszym piłkarzem na świecie, ma olbrzymie umiejętności, potrafi panować nad piłką jak nikt inny. Jest świetny, umie strzelić bramkę z każdej pozycji. Jest kompletnym graczem.

Juninho Paulista (piłkarz): Messi jest ponad Cristiano. Cristiano nie ma tych umiejętności, co Messi. (…) Messi jest niesamowity, świetnie prowadzi piłkę, świetnie ją kontroluje, zdobywa mnóstwo goli. Zawsze wykańcza akcje, z roku na roku ewoluuje i bije kolejne rekordy. Słuszne jest to, że po raz kolejny zdobędzie Złotą Piłkę.

Ottmar Hitzfeld (trener): Messi oraz Pele są jednymi z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek chodzili po tej planecie. Potwierdzali, że nie liczy się siła fizyczna, gdy ma się tak niewyobrażalne umiejętności techniczne. Messi wciąż staje się lepszym piłkarze i pozostaje przy tym bardzo skromny.

Gianluigi Buffon (piłkarz): Messi osiągnął rzeczy niemalże nielegalne, wątpię by mógł istnieć ktoś, kto zdołałby powtórzyć te wyniki. To niemożliwe powiedzieć, że Messi nie jest najlepszym zawodnikiem na świecie.

Carlos Bianchi (trener): Widzę najlepszego piłkarza wszech czasów.

Każdy numer „Giga Sport Ekstra” poświęcamy jednemu zjawiskowemu wydarzeniu sportowemu, drużynie piłkarskiej lub wybitnej postaci (piłkarzowi, trenerowi itp.) Prosimy o Waszą opinię: o kim, o czym chcecie przeczytać w kolejnym wydaniu naszego periodyku?