Na wypełnionym po brzegi stadionie Wembley Anthony Joshua zmierzy się z Władymirem Kliczko. Stawką tego bokserskiego pojedynku są trzy pasy mistrzowskie, rozstrzygnie się też, czy światowa dominacja Ukraińca ostatecznie dobiegła końca. 

Władymir Kliczko stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Na terenie rywala, który zdaniem Ukraińca „wygląda jak Schwarzenegger” spróbuje odzyskać mistrzostwo świata i powrócić na tron królewskiej kategorii. Przemawia za nim doświadczenie (bilans 64-4-0), ale rywal sumiennie zapracował w ringu na miano brytyjskiego idola. Wygrał wszystkie 18 zawodowych walk, każdą z nich przed czasem. Co ciekawe, jednym z jego sparingpartnerów przed tą walka był Polak – Mariusz Wach.

Anthony Joshua to człowiek, któremu boks dał drugie życie. Chłopak z nigeryjskimi korzeniami, który miał kłopoty z policją, trafił za kratki a za pięściarstwo zabrał się dopiero mając 18 lat. Dziś, 10 lat później staje przed szansą na wielki sukces. Broni pasa IBF, a do zdobycia są też pasy IBO i WBA, które poza ringiem stracił Tyson Fury. Może zakończyć erę Kliczki i dokonać pokoleniowej zmiany warty. Ukrainiec ma 41 lat i ewentualna porażka będzie znakiem na zakończenie pięknej kariery.

Starcie gigantów kategorii ciężkiej zapewni im równie gigantyczne pieniądze. Każdy z nich będzie po walce bogatszy przynajmniej o 15 mln. funtów, ale dla kibiców ważniejsze będzie to, kto zejdzie z ringu o własnych siłach.  – Moim zdaniem szanse są wyrównane, zadecyduje kilka pierwszych, mocnych ciosów. Będzie się liczyć umiejętność dobicia rywala – mówi Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, który tak jak Kliczko marzy o odzyskaniu „swojego” pasa mistrza świata. Dziś wieczorem Kliczko może pokazać mu, że można, ale liczący sobie 198 cm. “AJ” będzie arcytrudną przeszkodą.

Na stadionie Wembley zasiądzie 90 tys. widzów, którzy bilety wykupili w kilka godzin, miliony zasiądą przed telewizorami. Czy z wielkiej chmury będzie wielka burza czy mały deszcz przekonamy się około godz. 23. Początek gali po godz. 20, transmisja w Polsat Sport.