Co za wpadka Hugo Llorisa… Przez niego Francja straciła pierwsze miejsce w grupie [VIDEO]

Piątkowy wieczór nie był szczęśliwy dla bramkarza reprezentacji Francji. Swoim zachowaniem sprowokował bardzo groźną sytuację, którą Szwedzi wykorzystali z zimną krwią. Tym sposobem zgarnęli komplet punktów w meczu eliminacji MŚ i zepchnęli “trójkolorowych” z pierwszego miejsca w grupie.

Już w doliczonym czasie gry, kiedy na Friends Arena w Sctokholmie utrzymywał się remis 1:1, bramkarz gości, Hugo Lloris postanowił wyjść z piłką poza własne pole karne. Szwedzi zastosowali na tyle wysoki pressing, że zaraz obok Francuza pojawił się jeden z nich. Pod presją, golkiper był zmuszony wybić piłkę na oślep. Ta trafiła w okolice linii środkowej, dokładnie pod nogi szwedzkiego napastnika Oli Toivonena, który w tej sytuacji doskonale wykorzystał instynkt strzelecki i z odległości kilkudziesięciu metrów, spektakularnym strzałem dał swojej reprezentacji gola na wagę 3 pkt.

Tym sposobem Szwedzi zrównali się punktami z Francją i zepchnęli ich na drugą lokatę w grupie. Błąd Llorisa znacznie utrudni walkę o rosyjski mundial jego zespołowi.

Obie drużyny, które zmierzyły się w piątek w Sztokholmie mają na swoich kontach po 13 pkt. W boju pozostaje cały czas Holandia, która zgromadziła dotychczas 10 pkt., powalczyć też jeszcze mogą Bułgarzy. Po sześciu kolejkach udało im się uzbierać 9 pkt. Grupę A. uzupełnia Białoruś i Luksemburg.

https://www.youtube.com/watch?v=dc4uRI9ZlCw

 

Comments are closed.