W sobotę (10 czerwca) w Warszawie odbył się ogólnopolski finał turnieju piłkarskiego Neymar Jr’s Five. Zakwalifikowało się do niego 20 najlepszych drużyn z różnych stron Polski. W tegorocznym turnieju, którego złota zasada brzmi “tracisz bramkę – tracisz zawodnika”, udział wzięło ponad 1600 uczestników.

Najbardziej emocjonującym spotkaniem krajowej rundy był mecz o wyjazd na Mistrzostwa Świata Neymar Jr’s Five w Brazylii. W wielkim finale zmierzyły się drużyny UKS BRÓDNO (zwycięzca finału Neymar Jr’s Five w 2016 roku) i KAPELA WESELNA (wygrała eliminacje w Krakowie). Obrońcy tytułu pokazali, że grają u siebie i pewnie weszli w spotkanie. Wymiana piłkarskich ciosów trwała przez 10 minut, piłka wielokrotnie obijała bramkowe bandy po obu stronach, ale nie wpadła do siatki i mecz zakończył się remisem 0:0.

O tym, kto pojedzie do brazylijskiego Praia Grande i zmierzy się z reprezentantami 52 innych państw zadecydował pojedynek 1 vs. 1. Na placu gry oglądaliśmy wyrównaną walkę najlepszych dryblerów obu ekip. Ostatecznie to napastnik KAPELI WESELNEJ zmylił przeciwnika i zapewnił swojej drużynie mistrzowski tytuł i piłkarską przygodę życia w Brazylii (7 lipca).