Rajd Sardynii, który potrwa do niedzieli 11 czerwca, jest ostatnim przystankiem WRC przed Rajdem Polski (29 czerwca – 2 lipca). W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Sebastien Ogier, ale ściga go Francuz Thierry Neuville. Walka o prymat w WRC jest w tym sezonie bardzo emocjonująca. Jak będzie wyglądać kolejność w “generalce”, gdy kierowcy pojawią się w Mikołajkach? Transmisje Rajdu Sardynii i całego cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata (w tym Rajdu Polski) można śledzić na bezpłatnej platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). W sobotę, o godz. 14:50, kibice zobaczą relację na żywo z 13. odcinka specjalnego, a codziennie o 22:00 podsumowania i skróty wydarzeń. Ekspertem Red Bull TV podczas Rajdu Sardynii jest były kierowca Formuły 1 Mark Webber.

Cztery pierwsze rajdy obecnego sezonu wygrało czterech różnych kierowców. Dorobek triumfów powiększyli potem Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC) i Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC). To właśnie pomiędzy Belgiem i Francuzem toczy się teraz batalia o pierwsze miejsce w cyklu. Dzielą ich 22 punkty i obaj na Sardynię przyjechali jako główni faworyci do zwycięstwa.

Ogier zdaje sobie sprawę, że Sardynia to test bardzo wymagający. Kierowcy od lat mówią, że ze względu na charakterystykę dróg to impreza bardzo zbliżona do Dakaru.

– Mierzymy się tu z najwyższymi temperaturami w całym sezonie. Sprawdzaliśmy specjalnie pod kątem tej imprezy nasze systemy chłodzenia. Ważne jest także dbanie o opony, bo ostre kamienie nie wybaczają błędów. Będę czyścił drogę pierwszego dnia, ale w przeszłości dobrze sobie tu radziłem i nauczyłem się czerpać radość z tych wymagających odcinków – mówi Ogier.

Początek Rajdu Sardynii jest bardzo ciekawy. Pierwszy OS na arenie w Ittiri wygrał drugi w „generalce” Neuville. Kolejnym przystankiem w cyklu WRC będzie Rajd Polski. Największe wydarzenie w sportach motorowych w naszym kraju będzie obszernie relacjonowane w Red Bull TV (29 czerwca – 2 lipca). Kibice będą mogli oglądać zarówno skróty i podsumowania poszczególnych dni rajdu, jak i odcinki specjalne na żywo. Podczas relacji usłyszą także komentarze i analizy ekspertów.

Oferta Red Bull TV obejmuje relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych i muzycznych ze świata. Najlepszy streaming prezentujący ciekawe materiały z różnych gatunków telewizyjnych, a także sport, relacje z festiwali muzycznych, oryginalne seriale, filmy pełnometrażowe, dokumentalne i przygodowe. Platforma telewizyjna Red Bull TV dostępna jest całkowicie bezpłatnie pod adresem redbull.tv a także jako aplikacja na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Phone, aplikacja smart TV na wybranych telewizorach Samsung oraz na platformach Playstation i XBOX.