WIELKI FINAŁ RED BULL X-FIGHTERS W MADRYCIE! TRANSMISJA ZAWODÓW 7 LIPCA W RED BULL TV!

W tym roku Red Bull X-Fighters ponownie powraca z jedynym przystankiem, właśnie w Madrycie, a to oznacza, że 7 lipca czeka nas kolejne epickie, freestyle’owe show. Na liście startowej są największe gwiazdy świata FMX, które z pewnością ostro trenują szlifując swoje najlepsze tricki i pracując nad niespodziankami dla kibiców i sędziów. Największa presja ciąży nad Tomem Pagesem, który od czterech lat jest niepokonany na arenie Las Ventas. Jednak Francuz nie raz już udowadniał, że rzeczy niemożliwe wykonuje na zawołanie, więc i tym razem możemy oczekiwać od niego szalonych ewolucji. Powstrzymać przed piątym zwycięstwem spróbują go m.in. Levi Sherwood, Clinton Moore, Josh Sheehan, czy Dany Torres, a to oznacza, że posypią się mrożące krew w żyłach akrobacje.

Jeżeli chodzi o Mekkę freestyle motocrossu to chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to arena do corridy Las Ventas w Madrycie. Na legendarnym obiekcie w stolicy Hiszpanii odbywały się niezapomniane przystanki Red Bull X-Fighters, podczas których największe gwiazdy zawsze szły na całość i sięgały po swoje najlepsze tricki. W końcu to najważniejsze zawody FMX, więc każdy marzy, aby tam zwyciężyć.

Pomysł na zorganizowanie zawodów Red Bull X-Fighters narodził się w 2001 roku. Pomysłodawcą był producent napoju energetyzującego Red Bull. Pierwsza edycja odbyła się na arenie do korridy w Walencji. Rok później zawody przeniosły się do Madrytu – największej areny w Europie. We wrześniu 2008 finałowa impreza zawodów odbyła się po raz pierwszy w Polsce – na Stadionie Dziesięciolecia. 6 sierpnia 2011 zawody odbyły się po raz drugi w Polsce, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, jednak początkowo miały być rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ze względu na występujące problemy w budowie stadionu w Warszawie, zawody przeniesiono do Poznania.

ZAWODY RED BULL X-FIGHTERS 2017 BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ NA ŻYWO NA BEZPŁATNEJ PLATFORMIE RED BULL TV NA STRONIE WWW.REDBULL.TV LUB W APLIKACJI MOBILNEJ RED BULL TV. POCZĄTEK TRANSMISJI 7 LIPCA O GODZINIE 21:00