nawałka polska skład
Adam Nawałka. źródło: PAP/ Bartłomiej Zborowski

Jeden z reprezentantów Polski opuścił zgrupowanie kadry przygotowującej się do meczów z Danią (1.09 w Kopenhadze) i Kazachstanem (4.09 w Warszawie) w eliminacjach mistrzostw świata 2018.

Kontuzja definitywnie wyeliminowała Sławomira Peszko z dwóch najbliższych meczy w eliminacjach. Zawodnik odniósł uraz więzadła podczas ostatniego meczu ligowego pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków (1:1). Sławomir Peszko opuścił już zgrupowanie reprezentacji Polski, przygotowującej się do spotkań eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią i Kazachstanem.

Zobacz też:  Szykują się zmiany w przepisach gry w piłkę nożną. To może zabić futbol jaki znamy

Po konsultacji z lekarzem reprezentacji Jackiem Jaroszewskim oraz wykonaniu badań diagnostycznych zawodnik wraca do klubu, gdzie będzie przechodził dalsze leczenie.
W miejsce Sławomira Peszko nie zostanie dodatkowo powołany żaden zawodnik.

Biało-czerwoni prowadzą w grupie E kwalifikacji MŚ. Mają 16 punktów i o sześć wyprzedzają wicelidera Czarnogórę oraz trzecią w tabeli Danię, z którą zmierzą się w Kopenhadze. Jeśli wyniki najbliższych spotkań ułożą się korzystnie, podopieczni Nawałki będą pewni awansu już 4 września po spotkaniu z Kazachstanem w Warszawie.

Zobacz też: Bez Ronlado ciężko. Real traci punkty w Madrycie [VIDEO]

Źródło: “Łączy nas piłka”