źródło: youtube

W czwartek UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o oprawę podczas meczu z el. do Ligi Mistrzów, przygotowaną przez kibiców z okazji Powstania Warszawskiego. Wszystko wskazuje na to, że niezależnie od werdyktu klub i tak nie będzie musiał pokrywać kosztów ewentualnej kary. Zrzucą się na nią kibice z całej Polski. 

Dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski zapowiedział, że zorganizuje zbiórkę na platformie pomaga.pl, z której dochód przeznaczony będzie na ewentualną karę jaką Europejska Unia Piłkarska najprawdopodobniej na Legię nałoży.

Chodzi o transparent wywieszony przez polskich kibiców podczas meczu eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana, który przedstawiał niemieckiego żołnierza przykładającego polskiemu dziecku pistolet do głowy. Zgodnie z przepisami, UEFA karze kluby za oprawy niezwiązane z piłką nożną.

Inicjatywa redaktora naczelnego weszlo.com spotkała się z bardzo szerokim i pozytywnym odzewem. Za promocję pamięci ofiar Powstania Warszawskiego chce zapłacić cała piłkarska Polska. To moment, w którym wszelkie podziały upadły.

Wsparcie zadeklarowały setki twitterowiczów. Między innymi kibiców Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Śląska Wrocław czy Lecha Poznań! Wśród nich jest też dziennikarz i publicysta, kibic Cracovii Witold Gadowski. Jakem kibic Cracovii tak kibicom Legii kłaniam się w pas za oprawę ważniejszą niż tysiąc artykułów i dołożę swój grosz. Dajcie znać gdzie – napisał na Facebooku.

Oto część komentarzy spod posta red. Stanowskiego na TT: 

Jakby co – to jestem – kibic Wisły.

Nie żebym Legię lubił ale za takie coś nie poskąpię grosza.

Nie będzie UEFA pluła nam w twarz – kibic Śląska Wrocław.

Poparcie z Białegostoku.

Jako kibic Górnika Zabrze nie będę tego komentował,po prostu się dorzucę!

W tej sprawie nawet ja się dorzucę – kibic Widzewa Łódź.

Jestem Wiślakiem, ale sam się dorzucę!

Cała Polska kibolska się dorzuci.

Nie ma bata! Pójdzie wpłata również z Poznania.

Popieram, akcja powinna być ponad podziałami, bez względu ma sympatię klubowe każdy kibic w Polsce powinien złożyć się na Legie.

Choć Legia to nie mój klimat to pesos na ew zbiórkę pójdzie, szacun.

Zobacz: Angielski piłkarz-pedofil terroryzowany w więzieniu. Gang muzułmanów oferuje ochronę w zamian za…