Hening Berg/Twitter

Lechia Gdańsk nie może zaliczyć startu sezonu do udanych. Zaledwie 6 punktów na 7 kolejek to najgorszy start Gdańszczan od 2008 roku. Czyżby nowym trenerem Lechii miał zostać Henning Berg?

Zdjęcie Henninga Berga byłego trenera Legi Warszawa na lotnisku w Gdańsku może oznaczać, że dni trenera Piotra Nowaka w Lechii są policzone.

Po ostatnim meczu Lechii Gdańsk z Wisła Kraków (1-1)  trener Nowak chwalił piłkarzy ale i wyliczył błędy drużyny.

– Uważam, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu była podobna do tych, które graliśmy wcześniej. Nie stwarzając sytuacji, nie strzelając na bramkę rywali, meczów się nie wygrywa. – zaczął trener Nowak.

Przeczytaj też:  Kadra Polski traci jednego zawodnika. Kontuzja eliminuje go z meczów z Danią i Kazachstanem

-W drugiej połowie moi piłkarze udowodnili, że mogą grać na tym poziomie, że mogą grać pressingiem i że mogą wytrzymać fizycznie mecz. Po wyrównaniu nie spoczęliśmy na laurach, co też mnie cieszy – mówi trener Nowak.

Tylko zachodzi pytanie czy dwu tygodniowa przerwa na kadrę to nie jest moment by wymienić trenera Nowaka z którego zarząd od dłuższego czasu ma prawo być nie zadowolonym.

W końcu 6 punktów na 7 kolejek w klubie z takim budżetem i kibicami to po prostu tragiczny wynik.

Warto przeczytać: Szykują się zmiany w przepisach gry w piłkę nożną. To może zabić futbol jaki znamy

Kto będzie trenerem Lechii Gdańsk w najbliżej przyszłości ? Nie wiadomo, ale norweski trener dla przyjemności do Gdańska nie przyleciał. Coś musi być na rzeczy.