Źródło: UM Województwa Śląskiego

Jak podaje sport.pl, powołując się na dziennikarza sportowego Piotra Koźmińskiego, na otwarcie Stadionu Śląskiego mają zagrać gwiazdy Realu Madryt i FC Barcelony.

Otwarcie stadionu planowane jest 21 października, a więc w środku sezonu, chodzi więc o byłe gwiazdy tych klubów.

Jednak nawet tacy piłkarscy emeryci jak Ronaldo, Ronaldhino, Luis Figo, Rivaldo czy Romario mogą być atrakcją dla polskich kibiców, którzy zwykle oglądają kopaczy z naszej ekstraklasy.

Warto przeczytać: Ogromne problemy Legii! Szykuje się walka o klub, a tymczasem „wycieka” lista płac „Wojskowych”. Zobacz, jak marnowano miliony złotych

Legendy Realu i Barcelony mają zmierzyć się w Chorzowie 21 października. Trwa obecnie ustalanie konkretnych zawodników, którzy mogliby wystąpić w tym meczu. Pod uwagę brani są Ronaldo, Ronaldinho, Romario czy Luis Figo.

Przebudowa Stadionu Śląskiego rozpoczęła się od 2009 roku i jak to zwykle bywa w przypadku inwestycji za publiczne pieniądze pochłonęła znacznie więcej środków niż to konieczne i trwała wiele lat. Jednak to już tej jesieni! Czas na wielkie otwarcie Stadionu Śląskiego, który może pomieścić obecnie 54 017 widzów. Więcej osób, o około 4 tysiące, może pomieścić tylko Stadion Narodowy.

1 KOMENTARZ

  1. A potem już zostaną dożynki, jakieś koncerty i muzeum Orłów Górskiego. Po kilku latach Śląski popadnie w i miliony przepadną

Comments are closed.