źródło: youtube

Piłkarz poinformował nas o odejściu. Klauzula odstępnego w jego kontrakcie wynosi 222 mln euro i musi być wpłacona w całości – poinformowała w środę FC Barcelona. Rano Neymar stawił się na treningu tylko po to, żeby oświadczyć, iż zamierza odejść z klubu pożegnać się z kolegami. Przyjaciel piłkarza potwierdził, że Francuzi zapłacą za transfer.

Po godz. 14 słynny włoski dziennikarz sportowy, ekspert w temacie transferów Gianluca Di Marzio przytoczył słowa współpracownika i przyjaciela piłkarza Wgnera Riberio, który potwierdził przenosiny Brazylijczyka do Paryża.

“Dzisiaj, w najbliższych godzinach PSG zapłaci zawartą w kontrakcie klauzulę. Mamy nadzieję, że prezentacja nastąpi w piątek” – powiedział Ribeiro.

Wszystko wskazuje na to, że padnie nowy rekord transferowy i będzie ponad dwukrotnie wyższy od poprzedniego. W ubiegłym roku do Manchesteru United z Juventusu za 105 mln euro przeszedł Paul Pogba.

Neymar ma w kontrakcie zapisaną klauzulę odejścia w wysokości 222 mln euro. Francuzi muszą zapłacić całość tej kwoty. Potwierdził to dzisiejszy komunikat Barcelony. Napisano w nim, że jeśli kwota transferu miałaby być choćby o euro niższa, gwiazdor zostanie w Hiszpanii.

Zobacz: PSG szykuje ponad pół miliarda euro za Neymara! Absolutny rekord wisi w powietrzu