źródło: twitter

 Resort spraw zagranicznych poinformował w poniedziałek, że konsul RP w Kopenhadze pozostaje w kontakcie z rodziną kibica, który został poszkodowany podczas piątkowych starć polskich fanów z duńską policją przed meczem eliminacji piłkarskich MŚ 2018 Dania-Polska.

“Konsul RP pozostaje w kontakcie z rodziną poszkodowanego oraz duńską policją” – podano na Twitterze. Wcześniej resort zapewnił, że “sprawa poszkodowanego obywatela RP w Danii jest znana” ambasadzie RP w Danii.

“Konsul natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia zapewnił pomoc konsularną” – czytamy na profilu twitterowym resortu spraw zagranicznych.

W poniedziałek na portalach społecznościowych pojawiły się filmy nakręcone telefonami komórkowymi, dokumentujące piątkowe zajścia przed meczem Dania-Polska.

Na jednym z nich widać jak duński policjant uderza pałką leżącego na chodniku polskiego kibica. W sieci można też zobaczyć zdjęcie mężczyzny – ma zakrwawioną twarz.

Do starć fanów Biało-Czerwonych z policją doszło po tym, jak wielu z nich nie zostało wpuszczonych na stadion, gdzie odbywało się piątkowe spotkanie.

Część z kibiców kupiła bowiem bilety na sektory przeznaczone dla gospodarzy (dla kibiców gości przeznaczono jedynie 5 proc., czyli około 2 tys. wejściówek). Na to, by Polacy zasiedli wspólnie na trybunach z miejscowymi fanami, nie zgodził się duński związek piłkarski.

Duńczycy sami przyznają, że na stadion ostatecznie weszło 7 tys. polskich kibiców. Wszyscy spokojnie obejrzeli mecz.

Rodzi się więc pytanie po co była ta nadgorliwość podczas wpuszczania, gdyby służby nie sprawiały kłopotów wszyscy bez problemu weszliby na trybuny, obyłoby się bez zamieszek i bandyckiego zachowania funkcjonariuszy.

Wcześniej interwencje w tej sprawie zapowiadał europoseł Ryszard Czarnecki. Ta interwencja ,a raczej agresja policji w DK przeciwko Polakowi nadaje się na interwencje dyplomatyczna.Będę rozmawiał w tej sprawie z MSZ – można przeczytać na jego TT.

Piątkowy mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2018 Dania-Polska zakończył się dotkliwą porażką Biało-Czerwonych 4:0.

Zobacz też: Szykuje się rekord na Stadionie Narodowym. Tylu kibiców na meczu Polski jeszcze tam nie było

Źródło: PAP, kibice.net, weszlo.com