źródło: twitter

Jak dowiedział się “Fakt” kibic Lechii Gdańsk, brutalnie pobity przed meczem reprezentacji Polski w Kopenhadze przez duńską policję to Grzegorz H., był w przeszłości krany, jest powiązany ze środowiskami neonazistowskimi. 

Poszkodowany to Grzegorz H. W przeszłości skazywany za brutalne pobicia i kradzieże, gdański skinhead powiązany ze środowiskiem neonazistów. W 2001 r. Sąd Rejonowy w Sopocie skazał go na 4,5 roku więzienia za napaść na młodego chłopaka. Przed odbyciem kary H. unikał stawienia się w areszcie. Kolejną odsiadkę zaliczył kilka lat później. Za posiadanie broni bez zezwolenia i za bójkę z policją. Na wolność miał wyjść w marcu 2015 r. – ustalił “Fakt24”.

Zobacz: Niemieccy kibice wywołali skandal. Zachowywali się jak naziści!

Jak widać na fotografiach, mężczyzna ma tatuaże nawiązujące do tradycji niemieckiej, zbrodniczej ideologii. Na plecach ma motto nazistowskich oprawców z SS – “Meine Ehre heißt Treue” – Moim honorem jest wierność.

Grzegorz H. został zatrzymany przez policję w Kopenhadze, przed meczem. Jeden z funkcjonariuszy okładał leżącego na ziemi mężczyznę po głowie. Ta sprawa oburzyła opinię publiczną. Więcej czytaj tutaj: Brutalne pobicie Polaka przez duńską policję. Jest reakcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych [VIDEO]

W niedzielę odbył się proces, na którym został skazany na 26 dni aresztu, za napaść na policjanta. Czeka go jeszcze jedna rozprawa.

Zobacz też: Czerczesow o Lewandowskim i Legii Warszawa. „Chodził z taką koroną na głowie, to mu ją zrzuciłem”

Źródło: fakt.pl, sportowefakty.wp.pl

Comments are closed.