źródło: youtube

W ostatnich miesiącach bardzo dużo mówi i pisze się o powrocie Roberta Kubicy na tor Formuły 1. W tym kontekście w mediach do tej pory padały bardzo pozytywne opinie ze świata sportów motorowych. Niedawno wielkie kontrowersje wzbudziła opinia byłego mistrza świata w F1, Jacques’a Villeneuve.

On nie zasługuje na powrót do Formuły 1 – powiedział powiedział o Kubicy Kanadyjczyk słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi. Dalej mówił, że pojawienie się Polaka w torze F1 będzie krzywdą dla całej dyscypliny.

Zobacz: Renault: „Powraca niezwykły talent”. Zobacz jak radzi sobie Kubica podczas testów na Hungaroringu [VIDEO/FOTO]

Zupełnie tego nie rozumiem, szczerze. Jakiemu kierowcy oferuje się powrót po 6 latach? Żadnemu! Poza tym, pod koniec swojej kariery, przegrywał z Pietrowem. Wygrał jeden wyścig, jak Maldonado, ale co później zdziałał? A w dodatku, nie jest dziś w 100% sprawny. Co on chce teraz zrobić? Może samochody teraz są zbyt proste w prowadzeniu. Gdyby nie miał swoich ograniczeń, nigdy nie dostałby szansy. Według mnie to wstyd. To medialna sprawa i to mnie martwi, bo jest wielu kierowców znacznie bardziej zasługujących na szansę. Jest szczęściarzem. Trudno mi wyobrazić sobie coś pozytywnego w jego powrocie do F1. Gdy był trzecim kierowcą w BMW Sauber był nie do zniesienia – powiedział Villeneuve.

Zobacz: Jeśli nie Renault, to…? Kolejny zespół chce Roberta Kubicę!

Jacques Villeneuve jest byłym mistrzem świata Formuły 1 z 1997 roku. Jego ojciec Gilles również był kierowcą wyścigowym. Zginął podczas kwalifikacji do GP Belgii w 1982 roku, Jacques miał wtedy 11 lat.

Źródło: polsatsport.pl, gigasport.pl

Comments are closed.