źródło: materiały prasowe

Chorzowska rada miasta wydała pozowanie na budowę stadionu dla Ruchu. Nowy obiekt będzie znajdował się w tym samym miejscu, w którym obecnie grają “Niebiescy”. Inwestycja opiewa na 90 mln zł.

Ma to być jedna z najnowocześniejszych aren piłkarskich w Polsce i Europie. Jego projekt powstał w 2015 roku, prace miały rozpocząć się w 2016, ale przez zwiększone fundusze przeznaczane przez miasto na funkcjonowanie klubu, rozpoczęcie prac zostało przesunięte. Dziś temat wraca.

Zobacz: Widzewski akcent w Lidze Mistrzów. Kibice z Łodzi mieli razem z fanami Mariboru usiłować zaatakować fanów Spartaka Moskwa [VIDEO]

Władze klubu naciskały, żeby zwiększyć pojemność nowego stadionu. Najprawdopodobniej ich argumenty przemówiły do władz miasta.

Absolutną koniecznością jest budowa stadionu na 16 tysięcy widzów. Nie na 12 tysięcy z opcją rozbudowy, bo wiadomo jak to później wygląda. To może być, ale nie musi. Myślę, że przekonałem prezydenta Andrzeja Kotalę, że budujemy od razu na 16 tysięcy – powiedział w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim” Janusz Paterman, prezes chorzowskiego klubu.

Zobacz: W zeszłym sezonie strzelił w La Liga 8 goli i może grać dla Polski! Poznajcie Alexandra Szymanowskiego

Nowy stadion powstanie w miejscu starego, przy ul. Cichej. Murawa pozostanie na swoim miejscu. Przesunięte w kierunku niej zostaną trybuny, tak żeby zwiększyć komfort kibiców. Inwestycja ma kosztować ok. 90 mln złotych.

źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

Źródła: “Dziennik Zachodni”, sport.pl