źródło: youtube

Jan Tomaszewski w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” nie szczędził ostrych słów wschodzącej gwieździe Polskiej piłki – Piotrowi Zielińskiemu. O ile w klubie (Napoli – Red.) Zieliński prezentuje solidny, europejski poziom, o tyle w reprezentacji nie gra on na tym poziomie.

Tomaszewski, podobnie jak wcześniej Boniek, zwraca uwagę, że nasze zdobycze punktowe są lepsze niż gra.

Były bramkarz zwraca też uwagę, że Polska jako jedyny lider grupy eliminacyjnej w strefie europejskiej mają dwucyfrową liczbę bramek straconych.

Zobacz także: Absurdalne roszczenia duńskiej federacji. Żądają pieniędzy od PZPN za „zachowanie polskich kibiców”

Od Tomaszewskiego dostało się też Zielińskiemu. Były bramkarz, a później także poseł na Sejm RP, wskazywał, że Zieliński gra na świetnym poziomie w klubie, ale nie potrafi przenieść tego na grunt reprezentacji.

Należy jednak przypomnieć, że podobne opinie pojawiały się na początku pod adresem Lewandowskiego. O tym jakie znaczenie ma ten piłkarz obecnie, dla naszej kadry, nie trzeba nikomu przypominać. Podobnie może być z Zielińskim.

Widzę go w roli zmiennika, który wchodzi, gdy drużyna przegrywa, trzeba się odkryć, ryzykować, gonić wynik. I tylko w takim przypadku – mówi o Zielińskim Tomaszewski. Jego zdaniem powinniśmy grać w systemie 4-4-2, gdzie miejsce Zielińskiego zająłby Milik.

Na mundialu w Rosji zdobędzie koronę, jeśli złapie trochę więcej rutyny, ogłady i spokoju – prorokuje z kolei Milikowi.

Czytaj więcej: To są sensacyjne eliminacje Mistrzostw Świata. Półfinaliści poprzedniego czempionatu nie pojadą do Rosji. Może zabraknąć wielu piłkarskich potęg [ZESTAWIENIE]

Wydaje się jednak, że trener Adam Nawałka może zagrać w ostatnich dwóch meczach eliminacyjnych w ustawieniu 4-4-2. Kadrze będą potrzebni jednak wówczas w formie zarówno Piotr Zieliński, jak i Grzegorz Krychowiak. To środek pola, gdzie grali Linetty i Mączyński, był najsłabszą stroną naszej reprezentacji w Danii.

Kadra Polski w zestawieniu: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik, Lewandowski. Zespół Adama Nawałki w takim zestawieniu może mieć, jeżeli będą w formie, 5 zawodników na światowym poziomie i kolejnych 6 na dobrym europejskim. To powinno pozwolić stawić czoło większości rywali na Mistrzostwach Świata.