Według serwisu naszemiasto.pl, do Towarzystwa Sportowego Wisła wtargnęli policjanci. – Znaleźli oni na terenie budynków TSW 480 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy – czytamy.

Jak informują dziennikarze, we wtorek policjanci skonfiskowali 180 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Miały być one transportowane z nielegalnego magazynu, znajdującego się blisko obiektów należących do klubu sportowego. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o Wisłę Kraków.

Następnie policjanci mieli wkroczyć do budynków Towarzystwa Sportowego Wisła. – W jednym z budynków na terenie klubu funkcjonariusze zabezpieczyli zarówno papierosy różnych marek bez polskiej akcyzy w liczbie 300 tysięcy sztuk, jak i ponad 20 kg krajanki tytoniowej […] Zatrzymano mężczyznę związanego z tą sprawą. Potencjalne straty Skarbu Państwa to blisko 420 tysięcy złotych – czytamy w serwisie “Nasze Miasto”.

Towarzystwo Sportowe od zeszłego lata jest właścicielem spółki piłkarskiej Wisła. Prezesem zarządu obu instytucji jest Marzena Sarapata.

Zobacz też: Skandaliczny faul Ukraińca! Jaka kara dla gracza Cracovii? [VIDEO]

Źródło: sport.onet.pl, naszemiasto.pl