Krzysztof Biegun w listopadzie 2013 roku trafił na czołówki wszystkich sportowych serwisów. Polski skoczek wygrał otwierający sezon konkurs PŚ w Klingenthal i został liderem klasyfikacji generalnej. Od tej chwili notuje jednak nieustanny regres. Teraz w Polskim Związku Narciarskim powiedzieli dość!

PZN zdecydował się wyrzucić z kadry B Krzysztofa Bieguna i Andrzeja Stękałę! Obaj zawodnicy od dłuższego czasu nie prezentowali wymaganego zaangażowania i władze związku nie były zadowolone z wykonywanej przez nich pracy.

Wypadli ze szkolenia centralnego, ale nadal mogą trenować i będą dostawać jakieś wsparcie ze związku. Ale mieli wypełnić latem pewne zadania i nie dali rady. To ciężka decyzja, bo obaj uchodzą za wielkie talenty. Muszą jednak wiedzieć, że nie ma innej drogi niż ciężka praca i poświęcenia – powiedział dyrektor ds. skoków narciarskich PZN Adam Małysz Przeglądowi Sportowemu. – Związek daje wszystko, są pieniądze, zaplecze, możliwości. Nie wszyscy niestety chcą z tego korzystać i im jeszcze mało. Mimo tak utalentowanych kolegów w środowisku nie widzą w nich autorytetów i to jest przykre. Prawda jest taka, że żeby wejść na szczyt, trzeba być maksymalnym profesjonalistą. Nie ma od tego odstępstw – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Bartosz Bereszyński został ojcem!

(Przegląd Sportowy)

Comments are closed.