Krzysztof Biegun w listopadzie 2013 roku trafił na czołówki wszystkich sportowych serwisów. Polski skoczek wygrał otwierający sezon konkurs PŚ w Klingenthal i został liderem klasyfikacji generalnej. Od tej chwili notuje jednak nieustanny regres. Teraz w Polskim Związku Narciarskim powiedzieli dość!

PZN zdecydował się wyrzucić z kadry B Krzysztofa Bieguna i Andrzeja Stękałę! Obaj zawodnicy od dłuższego czasu nie prezentowali wymaganego zaangażowania i władze związku nie były zadowolone z wykonywanej przez nich pracy.

Wypadli ze szkolenia centralnego, ale nadal mogą trenować i będą dostawać jakieś wsparcie ze związku. Ale mieli wypełnić latem pewne zadania i nie dali rady. To ciężka decyzja, bo obaj uchodzą za wielkie talenty. Muszą jednak wiedzieć, że nie ma innej drogi niż ciężka praca i poświęcenia – powiedział dyrektor ds. skoków narciarskich PZN Adam Małysz Przeglądowi Sportowemu. – Związek daje wszystko, są pieniądze, zaplecze, możliwości. Nie wszyscy niestety chcą z tego korzystać i im jeszcze mało. Mimo tak utalentowanych kolegów w środowisku nie widzą w nich autorytetów i to jest przykre. Prawda jest taka, że żeby wejść na szczyt, trzeba być maksymalnym profesjonalistą. Nie ma od tego odstępstw – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Bartosz Bereszyński został ojcem!

(Przegląd Sportowy)

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra decyzja, nie ma co ciągnąć za sobą ludzi którzy nie wiedzą czego chcą od życia. Są poza kadrą, niech pokażą teraz na co ich stać to wrócą.

  2. Co to za bzdurny nagłówek. Niech chociaż on się łączy z treścią artykułu. I śmiem wątpić aby to Adam Małysz wyrzucił Krzyśka i Andrzeja z kadry, jeżeli już to decyzja trenera…

Comments are closed.