Serial z powrotem Roberta Kubicy do Formuły 1 trwa. Nadal nie wiemy, czy historia zakończy się dla Polaka pozytywnie. Po zakończeniu tematu z podpisaniem kontraktu w Renault, Kubicy do tygodni najbliżej do Williamsa. Niezbyt przychylnie o zatrudnianiu nowych kierowców w tej ekipie wypowiedział się Felipe Massa, który poprzedni sezon jeździł właśnie w tej stajni.

Właściciele Williamsa nadal nie zadecydowali, czy Brazylijczykowi należy się miejsce za kierownicą ich bolidu. Massa ma już 36-lat, więc pewnego poziomu już nie przeskoczy i ciężko przypuszczać, by nagle się odrodził. Jednym z kandydatów do dołączenia do ekipy Williamsa jest Kubica. W środę polski kierowca testował bolid FW36 na torze Silverstone, a w przyszłym tygodniu zaliczy kilka okrążeń na Hungaroringu.

Zobacz także: Prezes klubu z zakazem stadionowym! Zaatakował telewizyjnego eksperta! [VIDEO]

Sytuacja jest frustrująca. To nie jest dobre rozwiązanie, że zespół chce pójść w innym kierunku, niż utrzymanie obecnego składu – skomentował Massa na łamach “Motorsportu”.

Zespół wie, na co mnie stać. Nie jestem niewiadomą. Nie zająłem niskiego miejsca w poprzednim sezonie w klasyfikacji generalnej tylko z powodu moich błędów. Z różnych przyczyn straciłem około 30 punktów – dodał “skromny” Brazylijczyk.