Nie od dziś wiadomo, że Łukasz Fabiański ma już wyrobioną markę w niezwykle wymagającej Premier League. Grając w przeciętnym zespole, jakim jest Swansea City, Polak ma wiele okazji, by pokazać, jak dobrym jest bramkarzem. Właśnie został wybrany przez kibiców swojego klubu najlepszym piłkarzem września.

Walijska drużyna kolejny raz będzie musiała bronić się przed spadkiem. Już w poprzednim sezonie Fabiański w ogromnym stopniu przyczynił się do tego, że “Łabędzie” pozostały w lidze. Również teraz, mimo słabych wyników, “Fabian” zasługuje na najwyższe uznanie.

Zobacz także: Komplikuje się sytuacja Szczęsnego w Juventusie! Nie będzie następcą Buffona?

We wrześniu najwięcej mówiono o jego występie przeciwko Tottenhamowi. Nie będzie wielkim nadużyciem stwierdzenie, że to właśnie Fabiański praktycznie w pojedynkę zatrzymał Harry’ego Kane’a i spółkę. Na Wembley zremisowała 0:0, a polski bramkarz błysnął kilkoma interwencjami najwyższej klasy.

Jestem bardzo dumny i zadowolony z nagrody piłkarze miesiąca Swansea. Pora skupić się jednak na następnym meczu – napisał Fabiański w komentarzu do zdjęcia ze statuetką na Instagramie.

W Anglii furorę zrobiła interwencja Fabiańskiego w przegranym 0:1 meczu z Newcastle United. W tylko sobie znany sposób zatrzymał on strzał Joselu.